پایان سریال «روز حسرت» تغییر نکرد


یکی از نویسندگان مجموعه تلویزیونی «روز حسرت» گفت: پایان بندی این سریال به هیچ عنوان تغییر نکرده و از روز اول کاملا مشخص بود.

به گزارش فارس، در نشست خبری بازیگران و عوامل سریال «روز حسرت» که توسط خبرگزاری فارس برگزار شد،سجاد ابوالحسنی درباره شایعاتی مبنی بر تغییر پایان سریال در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: پایان قصه به هیچ عنوان عوض نشده است، ما از همان روز اول درباره همین پایانی که دیدید توافق کرده بودیم و خیلی زود به این نتیجه رسیدیم.


وی درباره روابط ساده‌ای که میان شخصیت‌های سریال به ویژه حاج رضا و نرجس برقرار بود نیز گفت: روابط بین حاج رضا و نرجس کاملا معمولی و در زندگی جاری بود. همه زوج‌ها در چنین موقعیتی به شیوه‌ای که در سریال به نمایش درآمد زندگی می‌کنند. با هم سرکار می‌روند با هم بیرون می‌روند و کاملا زندگی یکنواختی دارند و اگر این‌گونه نباشد غیرطبیعی است.

ابولحسنی درباره ارتباط بسیار خوب نرجس و معصومه به عنوان عروس و مادر شوهر نیز گفت: این دو شخصیت تنها شخصیت‌های این سریال بودند که از ابتدا قرار نبود هیچ تحولی در آنها رخ بدهد. در مورد روابط خوب آنها هم باید بگویم که مثلا یک روز یک ماشین جلوی لوکیشن توقف کرده و راننده آن داد زده بود که کدام مادر شوهری با عروس خود این شکلی رفتار می‌کند بعد هم رفته بود. در جواب باید بگویم اگر مادر شوهری به این شکل و با این رفتار وجود داشته باشد که او هم با عالم برزخ ارتباط برقرار می‌کند. ما به طور استثناء شخصیت نرجس را این‌گونه تعریف کردیم که اینقدر خوب باشد که بتواند برزخ را ببیند. برزخ رفتن حتما یک لطف الهی است که به خاطر اخلاق نیکوی نرجس به او عطا شده تا از این طریق برود و احوال شوهر خود را ببیند.

نظرات کاربران:


مادر شوهر من که همینقدر خوبه. از مادر بیشتر دوستش دارم.

جالب میشود اگر سوتی های کارگردان را هم بنویسید مثلا موبایل حاج رضا زنگ میخورد و شماره نرجس میافتد با پیش شماره ۹۱۹ بعد نشان میدهند که نرجس خانوم با تلفن دیواری منزل با حاج آقا صحبت میکند ، یا در صحنه هایی که در ماشین فیلمبرداری شده بکگراند ( نمای پشتی ) بسیار ابتدایی و بچه گانه است ماشینها میایند و یکهو غیب میشوند یا ۲۰۶ به پرشیا تبدیل میشود و خیلی سوتی های دیگه ! شعور بیننده های ایرانی خیلی بالاتر از چند سال گذشته گردیده ولی کارگردان ها فکر میکنند مردم این چیزها را نمیفهمند !

نمایش سریالهایی از این قبیل که در سالهای اخیر بشدت رایج شده است تنها کارو کاسبی فال بینها ودعا نویسها و مدعیان دروغین ارتباط با عالم غیب را سکه میکند. بازی بازیگران مطرح در چنین کار ضعیفی مایه تعجب است

پایان از این خنده دار تر نمی شد ساخت؟

البته تولید این قبیل سریالها چند سالیست در صداوسیما بسیار عادی و روال شده است. ولی با توجه به پایان داستان و تفکیک افراد جهنمی ، برزخی و بهشتی می توان سریال روز حسرت را در نوع خود بی نظیر دانست!

واقعا مسائل به این مهمی که بزرگان ما بعد از یک عمر زحمت در راه خدا و اطاعت محض از پروردگار به آن میرسند را اینگونه مطرح نمودن ظلم جدیدی به دین و معاوف عمیق دینی و شکل نوینی از خرافه گویی و خرافه پرستی است . واقعا در هیچ زمانی اینگونه عرفان بدون خدا (تاکید می کنم عرفان بدون خدا) تبلیغ نشده بود.

نمی دونم چطور به خودشون اجازه دادن که چهره ی برزخی و نهاییه همه ی شخصیت ها رو نشون بدن… ما فقط یه جنبه ی زندگی اونا رو دیدیم نمی شه به این راحتیا به جای خدا تصمیم گرفت.

به زور اصرار داشتن به ما بقبولونن که معصومه و نرجس خیلی پاک و معصومن ولی رفتاراشون این رو اصلاً نشون نمی داد. جفتشون لجباز و یه دنده بودن و خوبی خاصی ازشون ندیدیم!

دست اندر کاران این سریال برای اینکه به بیننده بقبولانند که شهری که حاج رضا و همسرش به آنجا مسافرت کرده اند واقعا شیراز است! ار یک تاکسی با شماره ۶۳ که این شماره متعلق به شهر شیراز است استفاده کرده بودند اما انگار یادشون رفته بود شماره ماشین هایی که در اطراف شهر شیراز پارک شده بود و یا ماشین هایی که از انها سبقت می گرفتند را از ۱۱ و ۲۲ و ۳۳ و۴۴ به ۶۳ تغییر دهند!

به نظر من توصیه فریده به نرجس در خواب که آلبوم را از مریم بگیر ، خیلی مسخره و خنده دار و کار ی دور از سلیقه بود. کل فیلم با این حرکت مسخ شد.

من تعجب میکنم از این اظهار نظر که این سریال کار و کاسبی رمالها رو رونق میده!پس شرح حال عارفانی چون نخودکی اصفهانی-رجبعلی خیاط-شیخ جعفر مجتهدی و……..را چگونه باید ارزیابی کرد؟باز شدن بحث مرگ تقریبی
و دیدن حیات پس از مرگ، توسط خیلی از افراد چه خارجی و چه ایرانی و حتی برخی از جانبازان والا مقامی چون آقای رفیعی و حاج حسن محققی، که به نظر میرسد از چند سال پیش دست مایه بعضی از فیلمهای ما همچون کمک کن شده است را چگونه می بایست تحلیل کرد!؟این سریال با وضوح تمام نه تنها بر یکی از عالیترین وجوه مومنان حقیقی خدا، یعنی تسلط بر عوالم خارج از این دنیا به حق صحه میگذارد راه را بر هر گونه شیادی و دکان بازی میبندد!برادر گرامی چه زمانی میباست این مسائل طرح شود!؟

صحنه آخر در خصوص جهنمی بودن یا بهشتی بودن افراد در همین دنیا در روایات اسلامی هم آمده و بسیار کار بجا و زیبایی بود . اگر فیلم ضعیف و … بود اما به صحنه آخر فیلم می ارزید . به نظرم عده ای به علت غرق شدن در دنیا و دیر باور بودن به برزخ و بهشت و جهنم سخت در تلاشند هر آنچه در حصوص عالم ملکوت و غیب است را انکار نمایند . امید است مردم ما که تا حد زیادی از آخرت و معاد دور شده اند مقداری به خود آیند و عاقبت فساد و آمار جنایات و طلاق و … را در غرب و دنیای مادی ببنند و به خود آیند که به فرموده مولا علی علیه السلام آدمی با هر نفسی یک قدم به مرگ نزدیک تر میشود .

سریال بسیار آبکی و سطح پایین حیف ماه مبارک و عدم استفاده از این ماه جهت ارتقا ایمانی بیشتر مردم

خواهشا با توجه به کمبود آب و خشکسالی از کارگردانان محترم بخواهید اینقدر اب به این سریال ها نبندند . و همچنین اعتقادات مومنین را به تمسخر نگیرند.
ایا رجب علی خیاط هم که چشم برزخی داشت از ان برای رفع و رجوع مشکلات زندگی خودش استفاده می کرد یا به مردم کمک می کرد ؟هر کسی را سر حق اموختند مهر کردند و دهانش دوختند .

من هم با نظر دوستی که می گوید این سریالها بازار خرافه پرستی را سکه می کند موافقم آخر شما از علمای اسلام
هم نشنیده اید که مدعی شوند می توانند به عالم برزخ روند و احوالات اشخاص زنده را ببینند و حتی پیامبر
هم ادعا نمی کرد از احوالات انسانهای
مرده آگاه است چه برسد به زنده ها
بهرحال این سریالهای مناسبتی به
نظر من تاثیر مثبتی در اعتقادات ریشه دار مردم ندارد و صدا و سیمامراقبت بیشتری در این زمینه بعمل آورد