محصولات دانلودی

پایان کلاه‌برداری سریالی پیرمرد ورشکسته

چندی پیش فردی با حضور در پلیس آگاهی استان گلستان از مردی به اتهام کلاه‌برداری ۱۸ میلیون تومانی شکایت نمود.

شاکی در اظهاراتش به افسر تحقیق گفت: هنگام خرید لاستیک خودرو از بازار، با مردی آشنا شدم که مدعی بود تعدادی لاستیک دارد و به قیمت پایین می‌‌فروشد. بعد از بررسی نمونه‌‌های لاستیک، سفارش ۱۸ میلیون تومان لاستیک دادم. سپس پول را به حساب آن مرد واریز کردم و قرار شد تا یک هفته دیگر لاستیک‌‌ها را بفرستد. بعد از یک هفته از ارسال لاستیک‌‌ها خـبـری نشد به همین دلیل با آن مرد تماس گرفتم اما تلفن همراهش خاموش بود. با پرس و جو در بازار متوجه شدم این مرد ورشکسته شده است.

هم‌زمان با تشکیل پرونده قضایی، تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری مرد کلاهبردار ادامه داشت تا این‌که ماموران متوجه شدند مشخصات صاحب حسابی که پول شاکی به آن واریز شده است، با مرد کلاهبردار مطابقت ندارد. با تحقیق از صاحب حساب بانکی، مشخص شد او کارت بانکی‌اش را برای چند روز به مرد سالخورده امانت داده بوده تا او انتقالات بانکی‌اش را انجام دهد و گمان نمی‌کرده او در حال کلاه‌برداری باشد .

جستجو برای دستگیری مرد کلاهبردار ادامه داشت تا این‌که افراد دیگری نیز با حضور در پلیس آگاهی، شکایت‌‌های مشابهی را از مرد کلاهبردار مطرح کردند. درادامه تحقیقات مشخص شد مرد کلاهبرداربا وعده فروش لاستیک مردم را فریب داده و به کلاه‌برداری میلیونی از آن‌ها دست زده است. او برای این که در جریان دریافت این پول‌‌ها و انتقال آن لو نرود، از حساب بانکی افراد مختلف استفاده می‌‌کرده است.

ماموران مکان‌هایی را که احتمال حضور متهم در آنجا وجود داشت به‌طور نامحسوس زیر نظر گرفتند و سرانجام دو روز پیش او را در حالی که قصد فریب فرد دیگری را داشت، شناسایی و در یکی از محله‌‌های شهر گرگان دستگیر کردند.

سردارسیدمحمود میرفیضی، فرمانده انتظامی استان گلستان در این باره گفت: با انتقال این مرد سالخورده به پلیس آگاهی و بازجویی از وی مشخص شد که او به بهانه فروش لاستیک از شهروندان در استان‌‌های گلستان، مازندران و خراسان شمالی کلاه‌برداری کرده و از این راه ۱۳۰ میلیون تومان به دست آورده است. او درباره انگیزه‌اش از این کار گفته بود که چون ورشکسته شده و بدهکاربوده، به این کلاه‌برداری‌‌های سریالی دست زده است .

ضمیمه تپش

خـبـر و مطلب بالا در گروه حوادث و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۰ June 2016 | 10:37 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما