پخش تصویر گروگانهای ایرانی در الجزیره

شبکه تلویزیونی عرب زبان الجزیره روز سه شنبه، ۲۲ مارس، تصاویری از ۷ مرد پخش کرد که گفته می شود گروگانهای ایرانی در بند گروه موسوم به ‘جندالله’ هستند.
در این فیلم که در اختیار شبکه الجزیره قرار داده شده، مردی در لباس محلی دیده می شود که خود را عضو گروه ‘جندالله’ معرفی کرده و تهدید می کند در صورت آزاد نشدن ۵ تن از اعضای این گروه، که به ادعای وی در اختیار مقام های ایرانی هستند، گروگان ها کشته خواهند شد.

به گزارش بی‌بی‌سی مردانی که در تصویر دیده می شوند، با ذکر نام خود و در حالی که تصاویری از کارت های شناسایی که گفته می شود متعلق به آنهاست پخش می شود، از مقام های مسئول ایرانی درخواست کمک می کنند.

مرد گروگانگیر، که خود را عضو گروه ‘جندالله’ معرفی می کند، افراد به گروگان گرفته شده را وابسته به جمعیت هلال احمر ایران و نیروهای امنیتی می خواند.

هفته گذشته مهاجمان مسلح در منطقه تاسوکی در استان سیستان و بلوچستان، در جنوب شرقی ایران، به تعدادی خودرو مسئولان محلی حمله کرده و ۲۲ نفر را به قتل رسانده بودند.

پس از حادثه، گروهی موسوم به ‘جندالله’ مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت و در بیانیه ای، که روز شنبه ۱۸ مارس (۲۷ اسفند ماه ۱۳۸۴) منتشر کرد، مدعی شده که هفت تن از مقامات دولتی ایران را به گروگان گرفته و در صورت عدم آزادی اعضای زندانی این گروه، آنها را خواهد کشت.

گروه موسوم به ‘جندالله’ دارای گرایش های وهابی و سلفی و با شبکه القاعده در ارتباط است.