پخش عظیم ترین سریال جهان عرب

سریال عظیم «قمر بنی هاشم – سیره حضرت محمد(ص)» به کارگردانی «محمد شیخ نجیب» ، کارگردان سوریه‌ای، از ماه رمضان در بیش از ۱۰ شبکه جهان عرب پخش می‌شود.به گزارش رسانه های جهان عرب ، «محمد شیخ نجیب» کارگردان این سریال در مورد زمان و هزینه ساخت مجموعه «قمر بنی هاشم – سیره پیامبر» گفت: این سریال در مدت زمان سه ماه و با بیش از یک میلیون و پانصد هزار دلار هزینه ساخته شده است.

وی افزود: نویسنده در نگارش این فیلمنامه از حدود ۳۰۰ کتاب مرجع و منبع تاریخی موثق استفاده کرده است.

به گفته دست اندرکاران ساخت این مجموعه تلویزیونی، یکی از اهداف اصلی ساخت و تولید این سریال عظیم ، مقابله و پاسخ با توهین های اخیر به پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) بوده است.

به همین دلیل بسیاری از رفتارهای پسندیده ، اخلاق نیک ، صفات و خلقیات عالی پیامبر(ص) و ارزش‌ها، اصول و مبانی انسانی در این سریال به تصویر کشیده شده است.

نویسندگی این سریال توسط «محمد عبدالکریم» انجام شده و تهیه کنندگی آن را شبکه سودانی «ساهور» برعهده گرفته است.

این سریال ، عظیم ترین سریال در تاریخ سینمای جهان عرب به شمار می رود و بیش از ۲۱۰ بازیگر زن و مرد از ادیان مختلف در آن شرکت کرده اند. این مجموعه که قرار است در طول ماه مبارک رمضان توسط ۱۰ شبکه عربی پخش شود و به زبان انگلیسی نیز ترجمه شده است. در آینده ای نزدیک قرار است به چندین زبان دیگر نیز ترجمه شود.

زمانی که در  سریال «قمر بنی هاشم – سیره پیامبر» به آن پرداخته شده از پیش از ولادت پیامبر(ص) یعنی «عام الفیل» آغاز شده و سپس مراحل مختلف زندگی حضرت محمد مصطفی (ص) تا وفات ایشان را به تصویر می‌کشد.