پخش «مختارنامه» به پس از نوروز موکول می‌شود

از این هفته و با به روی آنتن رفتن قسمت بیست و پنجم سریال «مختارنامه»، پخش این سریال در سال ۱۳۸۹ به پایان می‌رسد و قسمت ۲۶ سریال «مختارنامه» نوزدهم فروردین ماه ۱۳۹۰ به روی آنتن خواهد رفت.

به گزارش  ایسنا، در قسمت ۲۵ که مخاطبان در آخرین جمعه سال ۱۳۸۹ شاهد نمایش آن خواهند بود، توطئه اشقیاء به سرکردگی شمر و شبث علیه مختار به تصویر کشیده می‌شود. یکی از مهم‌ترین دلایل شکل‌گیری این توطئه این است که مختار توجه زیادی به ایرانی‌ها دارد و به دستور او سهم عرب و عجم از غنائم و بیت‌المال یکسان شده است اما اشقیاء تحمل چنین عدالتی را ندارند و به همین دلیل تصمیم می‌گیرند با تدارک جنگ علیه مختار، حقوق از دست رفته خود را دوباره به دست بیاورند.

روابط عمومی این سریال تلویزیونی گزارش داد: همزمان با آغاز شکل‌گیری این توطئه، مختار دستور می‌دهد تا زنان و خانواده فرماندهان قیام به داخل کاخ دارالعماره بیایند تا از حمله احتمالی اشقیاء در امان باشند. این موضوع نیز سبب اتفاق‌ها و کشمکش‌های جالبی در کاخ می‌شود. از دیگر وقایعی که مخاطبان در این قسمت شاهد آن خواهند بود، نبرد سپاه مختار به فرماندهی «یزید بن انس» با سپاه شام است.

 

خبرگزاری ایسنا

چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۸۹