پخش مصاحبه وحشی‌ترین خواننده راک آمریکا

پخش مصاحبه وحشی‌ترین خواننده راک آمریکا، بی.بی.سی را به عذرخواهی وادار کرد.


به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا،شبکه بی.بی.سی به خاطر سخنان نژادپرستانه یکی از ستارگان موسیقی راک انگلستان که در این شبکه با وی مصابحه شده بود، به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.این آهنگ‌ساز کهنه‌کار سخنان نژادپرستانه‌اش را در مصاحبه‌ای که در خلال جشنواره موسیقی “گلستون پری” با وی انجام شده بود، مطرح کرده و شبکه دو بی.بی.سی نیز این مصاحبه را به صورت زنده پخش کرده است.


با آغاز اعتراضات بینندگان تلویزیونی که پس از پخش این مصاحبه به وقوع پیوست، هیأت نظارت بر این شبکه، مسوولان بی.بی.سی دو را وادار کرد که بر روی آنتن از مردم عذرخواهی کنند.هم‌چنین آنان باید ثابت می‌کردند که این اشتباه سهوی صورت گرفته و عمدی در کار نبوده است.


این خواننده آمریکایی در مصاحبه خود به بازدید از شمال لندن اشاره کرده و درباره مغازه اجناس پاکستانی در این منطقه صحبت کرده بود.


سخنگو شبکه بی‌.بی.سی درباره اظهارات ایگی پاپ، گفته است که شاید وی به این مسأله آگاه نبوده که نقل خاطره‌ای که به ۳۰ سال قبل برمی‌گردد می‌تواند توهین به دیگران محسوب شود.


وی همچنین ادامه داده است: ایگی پاپ، یکی از وحشی‌ترین ستارگان راک است و تذکر به وی برای رعایت ادب در سخنانش بیهوده به نظر می‌رسد.