پرسپولیس و سپاهان در اندیشه صدرنشینی


دیدارهای معوقه هفته سوم و پنجم لیگ برتر


پرسپولیس و سپاهان در اندیشه صدرنشینی


خبرگزاری فارس: امروز شاهد سه دیدار معوقه از هفته‌های دوم و سوم لیگ برتر خواهیم بود که در آن پرسپولیس و سپاهان در اندیشه پیروزی و صدرنشینی هستند.


به گزارش خبرگزاری فارس، این ‌دیدار در جدول رده‌بندی بسیار تأثیرگذار خواهد بود؛ بنابراین شاهد مسابقاتی حساس، سنگین و البته سرنوشت‌ساز خواهیم بود.

* سپاهان- پرسپولیس، زیر سایه انگشت عمادرضا
در اصفهان شاهد دیدار حساس و سرنوشت‌سازی خواهیم بود چراکه فاتح این میدان در صدر جدول و البته با یک بازی بیشتر نسبت به استقلال تهران، جانشین این تیم خواهد شد. در این دیدار سپاهان چهارم جدولی و ده امتیازی میزبان پرسپولیس سوم جدولی و ده امتیازی خواهد بود. این دو تیم باید در هفته سوم به مصاف یکدیگر می‌رفتند که البته رفتند؛ ولی در بازی پایانی جام حذفی که در آن بازی سپاهان پیروز و قهرمان شد.
اکنون این دو تیم در حالی به مصاف هم خواهند رفت که چند هفته‌ای است از شکایت پرسپولیس نسبت به قرارداد عمادرضا، مهاجم عراقی سپاهان می‌گذرد و سرخپوشان مدعی‌ بودند باید ۳ بر صفر پیروز و قهرمان جام حذفی لقب بگیرند؛ اما حکم کمیته انضباطی عکس این را نشان داد. بنابراین دیدار فردای دو تیم که اکنون در لیگ برتر عملکرد قابل قبول و مقتدرانه‌ای دارند، همچنان زیر سایه انگشت عماد رضا است.
پرسپولیس در هفته پنجم با سایپا و در حالیکه ۱۰ نفره بود، به تساوی ۲ بر ۲ رسید و سپاهان هم در دربی اصفهان موفق به شکست ۲ بر صفر ذوب‌آهن شد؛ امروز می‌توانیم شاهد یک نبرد سنگین و حساس باشیم که البته نفرات تعیین کننده آن خارجی‌های نیمکت‌نشین یعنی لوکا بوناچیج کروات (سپاهان) و مصطفی دنیزلی ترک‌تبار (پرسپولیس) خواهند بود.

* استقلال اهواز- ابومسلم، نبردی برای مدعی شدن
از هفته پنجم تیم استقلال اهواز ششم جدولی و ۹ امتیازی در خانه خود میزبان ابومسلم مشهد تیم پنجم جدولی و ده امتیازی است.
استقلال اهواز با فیروز کریمی پس از سه پیروزی متوالی در سه هفته ابتدایی لیگ ششم در هفته چهارم و ششم به پرسپولیس و برق شیراز باخته است؛ دقیقاً عکس ابومسلم که دو دیدار اخیر خود را با پیروزی پشت سر گذارده و روحیه ایده‌آلی دارد.
آبی‌پوشان اهوازی که حالا از مصدومیت ابراهیم میرزاپور به شدت ابراز نگرانی می‌کنند، درون دروازه خود را مشکل‌دار احساس می‌کنند که این می‌تواند به آشفتگی خط دفاعی این تیم بیفزاید؛ بنابراین مهاجمان ابومسلم کار راحت‌تری خواهند داشت. مگر اینکه فیروز کریمی تیمش را با سیستم ۱-۵-۴ به میدان بفرستد تا فشردگی خطوط، مانع حرکت دوان و تکضرب حریف شود.
تیم پیروز این میدان اگر ابومسلم باشد، این تیم با ۱۳ امتیاز و با یک بازی بیشتر نسبت به استقلال تهران در صدر جدول جایگزین این تیم خواهد شد؛ البته اگر دیدار پرسپولیس و سپاهان برنده‌ای نداشته باشد.
انتهای پیام/جدول رده‌بندی لیگ برتر در پایان هفته ششم – فصل ۸۶ – ۸۵

تیم بازی برد تساوی باخت زده خورده تفاضل امتیاز
۱- استقلال تهران ۵ ۴ ۱ ۸ ۴ ۴+ ۱۳
۲- سایپا کرج ۶ ۳ ۳ ۹ ۵ ۴+ ۱۲
۳- پرسپولیس تهران ۵ ۳ ۱ ۱ ۱۱ ۵ ۶+ ۱۰
۴- سپاهان اصفهان ۵ ۳ ۱ ۱ ۸ ۴ ۴+ ۱۰
۵- ابومسلم مشهد ۵ ۳ ۱ ۱ ۸ ۵ ۳+ ۱۰
۶- استقلال اهواز ۵ ۳ ۲ ۴ ۵ ۱- ۹
۷-برق شیراز ۶ ۲ ۲ ۲ ۷ ۷ ۱- ۸
۸- پاس تهران ۶ ۲ ۲ ۲ ۷ ۷ ۷
۹-پیکان تهران ۶ ۲ ۱ ۳ ۵ ۷ ۲- ۷
۱۰-صبا باتری تهران ۶ ۱ ۳ ۲ ۶ ۶ ۶
۱۱-ذوب‌آهن اصفهان ۵   ۱۲ ۲ ۴ ۶ ۲- ۵
۱۲- ملوان انزلی ۶ ۱ ۲ ۳ ۳ ۶ ۳- ۵
۱۳- مس کرمان ۴ ۱ ۱ ۲ ۳ ۶ ۳- ۴
۱۴- فجر سپاسی شیراز ۳ ۱ ۲ ۵ ۴ ۱+ ۳
۱۵- فولاد اهواز ۴ ۱ ۳ ۲ ۶ ۴- ۳
۱۶- راه آهن تهران ۶ ۱ ۵ ۵ ۱۲ ۷-