محصولات دانلودی

پرودی پس ازدریافت نامه احمدی‌نژاد: محتوی نامه را افشا نمی‌کنم

خبرگزاری رویتر گزارش داد محمود احمدی‌نژاد در نامه به رومانو پرودی از تمایلش برای مشاوره با رم درباره‌ی تلاش جهت برقراری صلح در عراق ، افغانستان و خاورمیانه سخن گفته است.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) این خبرگزاری افزود: رمانو پرودی نخست وزیر ایتالیا با اظهار اینکه نامه‌ی محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهور ایران را شخصا از سعید جلیلی دریافت کرده است گفت: نامه بطور کلی نشان‌دهنده تمایل اسران برای مذاکره و برقراری صلح است.


ماسیمو دالی، وزیر امور خارجه‌ی ایتالیا نیز پس از دیدار با جلیلی گفت که شاهد تمایل ایران برای کمک به یافتن راه‌حل‌هایی برای صلح و ثبات به ویژه در افغانستان، عراق، لبنان و خاورمیانه بوده است.


وی افزود که ایتالیا نگرانی‌اش را نسبت به بیانات ایران درباره‌ی اسراییل بیان کرده و گفته است که این بیانات با آنچه درباره‌ی آمادگی‌شان برای برقراری آرامش در منطقه می‌گویند، سازگار نیست.


خبرگزاری اگی ایتالیا نیز به نقل از پرودی نوشت: محتوی نامه‌هایی را که دریافت می‌کنم افشا نمی‌کنم اما می‌توانم بگویم این نامه‌ای است که در دسترس بودن برای مذاکره را مطرح می‌کند.


سعید جلیلی، معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه‌ی ایران روز جمعه در رم پیام کتبی رییس جمهور ایران را به “رومانو پرودی” نخست وزیر ایتالیا این کشور تقدیم کرد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از رم، در این دیدار که ماسیمو دالما، وزیر امور خارجه‌ی ایتالیا نیز حضور داشت، جلیلی با تاکید بر روابط خوب تاریخی بین دو کشور خواستار ادامه‌ی روند همکاری‌ها و گفت‌وگوهای سازنده بین دو کشور شد.


رومانو پرودی، نخست وزیر ایتالیا نیز در این دیدار، با سپاس از ریاست جمهوری ایران گفت: من با دقت کامل پیام ایشان را خواهم خواند.


نخست وزیر ایتالیا با تاکید براین مسئله که روش‌های گذشته برای مقابله با بحران‌های موجود جهان دیگر کارساز نیست، نقش فعالانه ایران در حل مشکلات جاری در افغانستان عراق و لبنان را بسیار مهم خواند.


پرودی تصریح کرد: درحال حاضرجایگاه و نقش ایران در تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به بهترین وجه شناخته شده است و ایتالیا بر لزوم گفت‌وگوی سازنده با تهران تاکید دارد.


ماسیمو دالما، وزیر امور خارجه ایتالیا نیز که اخیرا از افغانستان دیدار داشته و به‌تازگی طرحی را برای برگزاری کنفرانس بین المللی افغانستان ارائه داده است با کلیدی خواندن جایگاه ایران در خاورمیانه گفت: در دیداری که با حامد کرزای، رییس جمهوری افغانستان داشتم او مواضع ایران در افغانستان را بسیار مثبت ارزیابی و از کمک های تهران به کابل قدردانی کرد.


وزیر امور خارجه ایتالیا در ادامه گفت: حضور ایران در کنفرانس آتی بین‌المللی افغانستان برای ایتالیا و تمام جهان پراهمیت است.


معاون وزیر امور خارجه ایران، در جریان دیدار خود از رم همچنین با “اوگو اینتینی” معاون وزیر امور خارجه ایتالیا، اومبرتو رانییری، رییس کمیسیون خارجی مجلس نمایندگان این کشور، لوچانو ویولانته، رییس کمیسیون قانون اساسی پارلمان و رییس گروه دوستی مجالس دو کشور و همچنین با سراسقف مامبرتی، وزیر امور خارجه واتیکان دیدار و گفت‌وگو کرد.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما