پرونده متهم به آزار دختران خردسال به تهران ارسال شد

پرونده نوجوان ۱۶ ساله ای که با همدستی پدرش پس از ربودن دختران خردسال آنها را مورد آزار و اذیت قرار می داد ، پس از اعدام پدر به تهران ارسال شد.
به گزارش خبرنگار جام جم ، در یکی از روزهای آذرماه سال ۱۳۸۲ والدین یک دختر ۴ ساله با مراجعه به دادسرای اصفهان با ارائه شکایتی عنوان کردند که زیورآلات فرزند آنها به سرقت رفته است هنوز چند ساعت از مطرح شدن این شکایت نگذشته بود که این بار والدین یک دختر ۱۱ ساله با مراجعه به دادسرا با ارائه شکایتی عنوان کردند ، فرزند آنها از سوی یک پدر و پسر ربوده شده و پس از تعرض ، طلاجات او از سوی این دو متهم سرقت شده است.
به دنبال این ۲ فقره شکایت تلاش گسترده برای دستگیری پدر و پسر متهم آغاز اما هیچ ردپایی از آنها به دست نیامد و دختر ۱۱ ساله پس از این حادثه در شرایط روحی بدی قرار گرفت.

ردپا

بنا بر این گزارش هنگامی که تحقیق در این زمینه ادامه داشت شکایت های مشابه دیگری در شهرهای شاهین شهر و خمینی شهر مطرح شد که نشان می داد ، پدر و پسر تبهکار دختران خردسال را طعمه اعمال شیطانی خود قرار داده اند. هنگامی که تحقیق در این زمینه ادامه داشت : سرانجام روز ۲۵ مهرماه سال ۸۳ ساکنان یک محله اصفهان با شنیدن صداهای فریاد کمک خواهی یک دختر خردسال ، هراسان از خانه های خود خارج شده و در این هنگام این دختر خردسال خود را به آغوش زنی انداخت که سراسیمه وارد کوچه شده بود. به دنبال این ماجرا موضوع به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش شد و با عزیمت ماموران دخترک عنوان کرد از سوی یک پدر و پسر ربوده شده و آنها قصد تعرض به او را داشتند که وی موفق به فرار از خانه آنها شده است.
به دنبال این اظهارات ماموران پدر و پسر متهم را دستگیر و با مشخص شدن هویت آنها به نامهای موسی و رسول هر دو متهم برای ادامه تحقیقات در اختیار ماموران شعبه ۱۰ پلیس آگاهی قرار گرفتند.

شناسایی تبهکاران

با تحقیق از متهمان و بررسی پرونده این فرضیه برای پلیس قوت گرفت که پدر و پسر دستگیر شده همان تبهکاران تحت تعقیبی هستند که از سوی مسوولان قضایی چند شهر حکم دستگیری آنها صادر شده است.
هر دو متهم در تحقیقات مقدماتی ابتدا منکر جرم شدند اما در ادامه تحقیقات نوجوان ۱۶ ساله اعتراف کرد با همدستی پدرش تاکنون بیش از ۴۰ دختر خردسال را ربوده اند و برخی از آنها را مورد تعرض قرار داده اند. به دنبال این اعترافات به دستور قاضی اسدی دستور ادامه تحقیقات و شناسایی شاکیان پرونده آغاز و نزدیک به ۳۰ نفر از شاکیان مورد شناسایی قرار گرفتند.

کشف طلاجات کودکان

با شناسایی شاکیان پرونده ، ماموران در بازرسی از محل سکونت پدر و پسر مقادیری طلا ، شامل ، پلاک ، زنجیر ، النگو ، گوشواره و مقادیری شکلات بسته بندی که برای اغفال کودکان مورد استفاده قرار می گرفت را کشف کردند. با آغاز محاکمه پدر و پسر تبهکار در آبانماه سال گذشته موسی (پدر) در اظهارات خود گفت : پس از پرسه زدن در اطراف مدارس با اغفال و فریب دختران آنها را سوار موتورسیکلت کرده و می ربودیم.
با مطرح شدن شکایت شاکیان و اعترافات تکاندهنده پدر و پسر متهم ، قاضی اسدی پدر و پسر را به دلیل تجاوز به عنف و زنا به اعدام در ملاءعام در خیابان ۲۴ متری اصفهان و به لحاظ سرقت مقرون به آزار به ۱۰ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرد و درخصوص آدم ربایی هر یک از متهمان نیز به ۱۰ سال زندان محکوم شدند.

اعدام پدر

با ارسال حکم به دیوان عالی کشور حکم موسی (مرد تبهکار) به تایید رسید اما حکم رسول به دلیل آن که ۱۶ سال سن داشت به دادگاه اطفال ارسال شد بنابراین گزارش حکم مرد متهم روز ۲۷ فروردین ماه سال گذشته در میدان قدس اصفهان در میان نفرت عمومی مردم از اعمال تبهکارانه وی به مرحله اجرا درآمد. براساس آخرین خبرها دادستان اصفهان روز گذشته اعلام کرد ، پرونده رسول (نوجوان ۱۶ ساله) پس از دستور توقف حکم برای بررسی مجدد به تهران ارسال شده است که هنوز در این خصوص تصمیمی اتخاذ نشده است. در حال حاضر این پرونده در دفتر نظارت و پیگیری قوه قضاییه در حال رسیدگی است.