پرویز پرستویی:پاداش سکوت ویژه و استثنایی


    پرویز پرستویی در «پاداش سکوت»، سومین فیلم مازیار میری نقشی را بازی می‌کند که پیش از این به‌نوعی آن را در فیلم‌های ابراهیم حاتمی‌کیا تجربه کرده است.

    در «پاداش سکوت»، پرستویی نقش قهرمانی را بازی می‌کند که دوره‌اش گذشته. او زمانی در جبهه بوده و بر اساس یک اتفاق باعث شهادت همرزمش شده. فیلم شرح موقعیت برزخ‌گونه‌ای است که این کاراکتر در آن گیر افتاده و او می‌خواهد گذشته را جبران کند. تلاش‌های او و موقعیت تلخی که در آن قرار گرفته، مخاطب را تحت تاثیر قرار می‌دهد. پرستویی پیش از این، بارها چنین نقشی را بازی کرده، در «آژانس شیشه‌ای»، «موج مرده» و «به‌نام پدر» اما موقعیت این کاراکتر در «پاداش سکوت» ویژه و استثنایی است. موقعیت داستانی مهم‌تر از شخصیت و جذاب‌تر از آن است اما پرستویی همین نقش تکراری را طوری بازی می‌کند که تازه به‌نظر برسد. «پاداش سکوت» فیلم پربازیگری است.
    دیدن بازیگران شاخصی مثل پرستویی، رضا کیانیان و آتیلا پسیانی در فیلم، تجربه لذت‌بخشی است و مهم‌تر از این قرار گرفتن این بازیگران در نقش‌هایی که پیش از این ندیده بودیم. پرویز پرستویی از معدود بازیگران میانسال سینمای ایران است که علاوه بر داشتن کارنامه‌ای قابل اعتنا و وزین و تجربه بازی در نقش‌های متنوع و متضاد، محبوبیت مردمی زیادی دارد. او می‌تواند برگ برنده فیلم‌های زیادی باشد زیرا تابه‌حال روی فروش فیلم‌های متعددی تاثیر گذاشته و همچنان قدرت این کار را دارد. با توجه به فضای تلخ فیلم اجتماعی مازیار میری، حضور پرستویی امتیازی برای «پاداش سکوت» است، امتیازی که می‌تواند موفقیت سومین ساخته مازیار میری را در گیشه تضمین کند.