پرویز پرستویی: چرا یک عده از فرزندان خانه سینما، امشب اینجا نیستند؟!

“به همین سادگی” آخرین ساخته‌ی رضا میرکریمی با خط “عباس کیارستمی” برای نخستین‌بار برای ۱۱۰ داور جشن سینما و تعدادی مهمان ویژه در خانه‌ی سینما به نمایش درآمد.


به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شب گذشته ـ ۳۰ مرداد ماه ـ در هجدهمین روز نمایش فیلم‌ها، خانه‌ی سینما میزبان عباس کیارستمی، جعفر پناهی، سید محمد بهشتی، سیف‌الله داد و محمد باقر قالیباف شهردار تهران علاوه بر ۱۱۰ داور جشن بود که به تماشای آخرین ساخته‌ی رضا میرکریمی نشستند، فیلمی که به خط عباس کیارستمی تیتراژ اولیه‌ی آن نوشته می‌شود.


پس از نمایش فیلم پرویز پرستویی دبیر جشن یازدهم سینمای ایران از سید محمد باقر قالیباف تقدیر کرد و گفت: متاثر هستم چرا یک عده از فرزندان خانه سینما، امشب اینجا نیستند؟! دلم برای همه‌ی آنها تنگ شده است، با وجود آنها می‌توانیم سینمای بهتری داشته باشیم. امیدوارم این دوستان به خانه‌ی خودشان برگردند. همواره باید همدیگر را داشته باشیم و به یکدیگر تکیه کنیم تا بتوانیم سینمایی را که بزرگ است، بزرگ‌تر کنیم.


به گزارش ایسنا، در ابتدای این برنامه کامران ملکی به نمایندگی از هیات مدیره‌ی خانه سینما گفت: به دلیل اینکه فیلم “به همین سادگی” به درخواست آقای میرکریمی در داوری‌ها حضور ندارد، بنابراین امشب علاوه بر داوران، افراد غیر از داور به دعوت خانه‌ی سینما اینجا آمده‌اند تا به تماشای فیلم بنشینند، بنابراین امشب اولین و آخرین شبی است که افراد غیر داور در جمع داوران حضور دارند.


گفتنی است: نمایش فیلم‌ها در جشن یازدهم برخلاف جشن‌های گذشته فقط برای داوران است.


وی همچنین ضمن خوشامدگویی به شهردار تهران اظهار امیدواری کرد: آقای قالبیاف که همیشه همراهی بسیاری با خانه‌ی سینما داشته است، جشن یازدهم نیز شامل حال لطف و عنایت ایشان قرار بگیرد و مساعدتهای ایشان به این جشن برسد.


به گزارش ایسنا، مجید جوزانی، مجید سرسنگی و رضا میرکریمی مدیرعامل خانه‌ی سینما و داورانی چون کمال تبریزی، علیرضا ریسیان، محمدرضا هنرمند، فرشته طائرپور، کیومرث پوراحمد، ابوالحسن داودی، مازیار میری و… از حاضران این نشست بودند.