پسر ۱۳ساله انگلیسی ، پدر شد

انحطاط اخلاقی در انگلستان

پسر ۱۳ساله انگلیسی ، پدر شد

جام جم آنلاین: پدر شدن یک پسر بچه ۱۳ ساله انگلیسی بر نگرانی‌های مردم این کشور درباره بالا بودن شمار بارداری‌ها در میان نوجوانان انگلیسی افزوده است.به گزارش فارس ، کشور انگلیس، در میان تمام کشورهای اروپای غربی، بیشترین شمار بارداری را در میان دختران نوجوان داراست. شمار بارداری‌های دختران نوجوان در انگلیس ۲ برابر تعداد بارداری‌های دختران نوجوان در کشورهای فرانسه و آلمان است.


بر اساس تازه‌ترین ارقام منتشر شده توسط اداره آمار ملی انگلیس، تعداد بارداری‌های زیر سن ۱۶ سال در انگلیس در سال ۱۹۹۹ به میزان ۸.۳ درصد بود اما این میزان در سال ۲۰۰۶ کاهش پیدا کرد و به 7.8 درصد رسید البته شمار بارداری ها در میان دختران نوجوان در انگلیس همچنان بالا است.


انتشار خبر مربوط به پدر شدن یک پسر بچه ۱۳ ساله در انگلیس ، شوک و حیرت شمار بسیاری از مردم این کشور را به دنبال داشته است.


«الفی پتن» پسر بچه ۱۳ ساله انگلیسی و «شانتل استیدمن» دوست دختر ۱۵ ساله وی که ساکن منطقه «ساسکس» در جنوب شرق انگلیس هستند، صاحب فرزند شده‌اند .


دیوید کامرون رهبر حزب محافظه کار انگلیس با ابراز نگرانی از روند رو به افزایش بارداری در میان دختران نوجوان انگلیسی گفت: این روند که بچه‌ها امروزه در این کشور بچه دار می‌شوند یک روند بسیار نگران کننده است.


دیوید کامرون افزود: این خیلی خوب است که شاهد بزرگ شدن بچه‌ها و پدر و مادر شدن آنها باشیم اما نه اینکه در حالی که خودشان هنوز بچه هستند صاحب بچه شوند و بچه‌ها نباید در این سن و سال به موضوع پدر و مادر شدن فکر کنند.

وقوع چنین مسئله‌ای در این کشور واقعأ نگران کننده است و این مشکلی است که در نتیجه اشتباه عمل کردن به وجود آمده است و باید این وضعیت درست شود.


«ایان دانکن اسمیت» از اعضاء حزب محافظه کار انگلیس که مرکزی به نام مرکز عدالت اجتماعی را در انگلیس اداره می کند و پیشتر نیز رهبری حزب محافظه کار انگلیس را برعهده داشت، در اظهار نظر خود درباره این حادثه گفت: وجود این موردی که اکنون رخ داده است و یک پسر بچه ۱۳ ساله پدر شده است نمونه ای از آن نگرانی است که حزب محافظه کار درباره آن صحبت کرده است و منظور حزب محافظه کار از نامیدن جامعه انگلیس به عنوان جامعه ای از هم گسیخته در واقع وجود چنین مواردی است.


وی با تأکید بر ضرورت رسیدگی به این مسائل و جلوگیری از وقوع آنها، گفت: این مشکلات در جوامع معینی به وقوع می‌‌پیوندند و لازم است تا به منظور حل این مسئله، توجه‌ها بر روی این جوامع متمرکز شود.


گوردون براون نخست وزیر انگلیس نیز در واکنش به این حادثه گفت: من از جزئیات دقیق این مسئله اطلاعی ندارم اما معتقدم همگی‌مان به طور مسلم خواستار این هستیم که از بارداری‌های سنین نوجوانان اجتناب شود.


از سوی دیگر ، «اد بالز» وزیر کابینه دولت گوردون براون در امور مربوط به بچه‌ها، پدر شدن این پسر بچه ۱۳ ساله انگلیسی را حادثه‌ای بسیار ناخوشایند و غیرعادی توصیف کرد و گفت: ما به عنوان یک جامعه می‌توانیم این اطمینان را به وجود آوریم که شمار بارداری های نوجوانان در این کشور روند رو به پایینی را در پیش خواهد گرفت.