پلمب ۲۴ آرایشگاه زنانه و مردانه متخلف در تهران
پلمب ۲۴ آرایشگاه زنانه و مردانه متخلف در تهران


خبرگزاری فارس: رئیس اداره اماکن عمومی نیروی انتظامی از پلمب ۲۴ آرایشگاه متخلف زنانه و مردانه طی ۱۵ روز گذشته در تهران خبر داد و گفت: این اماکن اقدام به اقدامات خارج از ضوابط تعیین شده کرده بودند.


سردار محمد‌علی نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس افزود: براساس ضوابط اعلام شده آرایشگاه‌های مردانه حق انجام آرایش‌هایی مانند برداشتن ابرو و …. را ندارند که متأسفانه تعدادی از آرایشگاه‌ها اقدام به این اعمال کرده بودند که این موضوع باعث اعتراض اتحادیه آرایشگران زنانه شده است.
وی ادامه داد: بعضی از اقدامات در آرایشگاهای مانند خالکوبی و تاتو نیز از لحاظ بهداشتی خلاف است که این موضوع نیز در برخوردهای نیروی انتظامی لحاظ می‌شود.
رئیس اداره اماکن نیروی انتظامی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که نیروی انتظامی اعلام کرده بود ‌با آرایشگاه‌های مردانه‌ای که اقدام به کوتاه کردن مو به سبک‌های منحرف غربی کنند برخورد می‌‌شود، تاکنون با چه تعداد از این اماکن برخورد شده است، گفت: طی ۱۵ روز گذشته ۱۳ آرایشگاه مردانه که ضوابط اعلام شده از سوی اتحادیه را رعایت نکرده بودند مطابق ماده ۲۷ و ۲۸ نظام صنفی پلمب شده است.
سردار نجفی درباره چگونگی تخلفات آرایشگاهای زنانه نیز گفت: ضوابط لازم در آرایشگاه‌های زنانه از سوی اتحادیه‌ها اعلام شده است به طور مثال انجام خالکوبی و تاتو به دلیل دستورالعمل وزارت بهداشت در آرایشگاه‌ها ممنوع است و بنابراین اگر گزارشی مبنی بر تخلفات آرایشگاه‌ها داشته باشیم مأموران زن پلیس موضوع را بررسی در صورت صحت مطابق ماده ۲۷ و ۲۸ نظام صنفی اقدام به پلمب این اماکن می‌کنیم.
رئیس اداره اماکن نیروی انتظامی با اشاره به بازدیدهای انتظامی اداره اماکن از واحدهای صنفی گفت: علاوه بر بازرسی که از سوی اتحادیه‌ها درباره اماکن صنفی انجام می‌شود نیروی انتظامی نیز بازدیدهای انتظامی از واحدهای صنفی انجام می‌دهد که گاهی این بازدیدها با همراهی بازرسان اتحادیه انجام گرفته و در صورت انجام تخلف از سوی اصناف نیز همان زمان اعمال قانون انجام می‌شود.
سردار نجفی با بیان این‌که طی ۱۵ روز گذشته ۷۳۴ بازدید از سوی اماکن از آرایشگاه‌های زنانه و مردانه تهران انجام گرفته است، گفت: ۱۱ آرایشگاه زنانه نیز به دلیل نداشتن مجوز کسب و انجام تخلفاتی مانند خالکوبی و تاتو در تهران پلمب شدند.
وی ادامه داد: گزارشی از فعالیت یک مرد در یک آرایشگاه زنانه در تهران داشتیم که علاوه بر پلمب کردن واحد صنفی فوق به لحاظ جرم بودن عمل فوق پرونده نیز در این موضوع تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شد.