پنجمین افتتاحیه برتر تاریخ سینما برای جنگ داخلی

پنجمین افتتاحیه برتر تاریخ سینما برای جنگ داخلی

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – فیلم سینمایی «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» با فروش خیره‌کننده ۱۸۲ میلیون دلاری در ۴۲۶۶ سینمای آمریکا و کانادا به پنجمین افتتاحیه برتر تاریخ این منطقه تبدیل شد و آغازی شگفت‌انگیز برای تابستان سینمایی در بازار آمریکای شمالی بود.

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از همشهری، این سومین فیلم از مجموعه کاپیتان آمریکا محصول استودیوهای دیزنی و مارول است که فروش هفته اول آن پس از «جنگ‌های ستاره‌ای: نیرو بیدار می‌شود» با ۲۴۸، «دنیای ژوراسیک» با ۲۰۹، «انتقام‌جویان» با ۲۰۷و «انتقام‌جویان: عصر اولتران» با ۱۹۱میلیون دلار قرار گرفت. پیش از این «آیرون من۳» با ۱۷۴میلیون دلار رکورد پنجمین افتتاحیه برتر تاریخ سینما را به نام خود زده بود.

«کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام‌جو» سال ۲۰۱۱ اکران شد و در پایان اکران کمی کمتر از ۱۸۰میلیون دلار فروخت. به این ترتیب، جنگ داخلی در همین هفته نخست توانست فیلم اول این مجموعه را پشت‌سر بگذارد. «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستانی» هم که ۲ سال پیش به بازار آمد، با ۲۵۹میلیون دلار به عملکرد خود در بازار آمریکای شمالی پایان داد. انتظار می‌رود فیلم سوم تا پایان هفته از مرز فروش ۲۶۰میلیون دلار فراتر برود و به موفق‌ترین پروژه این سه‌گانه تبدیل شود.

کریس ایوانز در جنگ داخلی باردیگر نقش استیو راجرز یا همان کاپیتان آمریکا را ایفا می‌کند و رابرت داونی جونیر هم به نقش تونی استارک یا همان آیرون‌من ظاهر شده است. اسکارلت جوهانسن آنتونی مکی، دان چیدل و تام هال‌اند در نقش پیتر پارکر یا همان مرد عنکبوتی دیگر بازیگران جنگ داخلی هستند که به کارگردانی آنتونی و جو روسو تولید شده است. فروش این هفته فیلم در بازار جهانی از مرز ۲۲۰میلیون دلار گذشت که تقریبا ۱۰۰میلیون دلار آن سهم چین بود.

«کتاب جنگل» پس از ۴هفته مجموع فروش خود را در بازار آمریکای شمالی به ۲۸۵میلیون دلار رساند و این هفته پس از جنگ داخلی در رده دوم ایستاد. کمدی «روز مادر» به کارگردانی گری مارشال که هم‌زمان با این مناسبت در آمریکا اکران شده، با وجود بهره بردن از حضور ستاره‌هایی چون جولیا رابرتز و جنیفر آنیستن در بیش از ۳۱۰۰سینما حدود ۲۱میلیون دلار فروخت و در رده سوم جدول ایستاد. منتقدان به‌شدت از روز مادر انتقاد کرده و آن را کوبیده‌اند.