پورشه ۷۱۸ CAYMAN معرفی شد

اوایل ۲۰۱۶ میلادی شاهد معرفی برند جدید ۷۱۸ باکستر از سوی شرکت خودروسازی پورشه بودیم، حال پس از گذشت تقریبا ۴ ماه از معرفی پورشه …

اوایل ۲۰۱۶ میلادی شاهد معرفی برند جدید ۷۱۸ باکستر از سوی شرکت خودروسازی پورشه بودیم، حال پس از گذشت تقریبا ۴ ماه از معرفی پورشه ۷۱۸ باکستر رودستر، شرکت خودروسازی پورشه نسخه کیمن«CAYMAN» این برند را هم به طور رسمی معرفی نمود. خودرویی که در ظاهر شبیه به پورشه ۷۱۸ باکستر است، ولی با این تفاوت که سقف آن به صورت دائمی به ستون‌‌های اصلی جوش شده‌اند و در داخل کابین آن هم تفاوت‌هایی مشهود است.

اولین و مهم‌ترین چیزی که شرکت خودروسازی پورشه در رابطه با آن صحبت کرده، پیشرانه‌‌های جدیدی است که به تازگی بر روی این برند مورد استفاده قرار گرفته و حالا به جای به کار گیری پیشرانه‌‌های ۶ سیلندر تنفس طبیعی، از پیشرانه‌‌های کوچک‌تر چهار سیلندر ولی با توربوشارژر استفاده شده تا هم باعث کاهش وزن خودرو و چابکی آن شده و هم قدرت تولیدی موتور را در همان محدوده مدنظر قرار دهند.

پیشرانه اولی که بر روی مدل استاندارد قرار می‌‌گیرد، موتوری ۲ لیتری چهار سیلندر توربوشارژر است که می‌‌تواند حداکثر قدرتی ۳۰۰ اسب بخاری در کنار گشتاور ۳۸۰ نیوتن متری تولید کند که به واسطه جعبه دنده‌ای خودکار PDK پس از سازماندهی و انتقال به چرخ‌‌ها، تبدیل به شتابی صفر تا صد ۴.۷ ثانیه‌ای و حداکثر سرعتی ۲۷۵ کیلومتر بر ساعتی می‌‌شود.

برای تهیه این خودرو هم شرکت خودروسازی پورشه اعلام کرده که از اواخر سپتامبر می‌‌توان پورشه ۷۱۸ کیمن استاندارد را با قیمتی ۵۳ هزار و ۹۰۰ دلاری به استثنای ۱۰۵۰ دلار هزینه حمل و نقل، ثبت سفارش نمود و در پایان ماه نوامبر خودروی سفارش شده را تحویل گرفت.

پیشرانه دوم هم که بر روی مدل ۷۱۸ کیمن S نصب می‌‌شود، در همان بلوک چهار سیلندر مجهز به توربوشارژر، حجمی ۲.۵ لیتری دارد که می‌‌توان حداکثر ۳۵۰ اسب بخار قدرت و ۴۲۰ نیوتن متر گشتاور را از آن استخراج نمود.

به لطف ۵۰ اسب بخار قدرت و ۴۰ نیوتن متر گشتاور بیش‌تر هم در عمل شاهد ثبت شتاب ۴.۲ ثانیه و حداکثر سرعت ۲۸۵ کیلومتر بر ساعتی هستیم.

گفتی است که برای این مدل از پورشه ۷۱۸ کیمن هم قیمتی ۶۶ هزار و ۳۰۰ دلاری به استثنای ۱۰۵۰ دلار بابت حمل و نقل در نظر گرفته شده است که با شرایط زمانی پورشه ۷۱۸ کیمن استاندارد عرضه می‌‌شود.

59skjl5l5tdehjeyf7k.jpg

vj0dol2h8lx0jqpn30v.jpg

ltidpex8d1rvs40gy4gr.jpg

6hkxvsfmckn30rf8nrn8.jpg