نظر برگشت: پولادی و رفیعی در جام ملت های آسیا!

مهرداد پولادی در جام جهانی

اداره نظام وظیفه با وجود مخالفت های سفت و سخت در نهایت با حضور دو بازیکن سرباز در ترکیب تیم‌ملی موافقت کرد.

صبح امروز سردار موسی کمالی جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با رسانه ها خبر از رفع مشکل موقت ۴ بازیکن سرباز برای حضور در تیم‌ملی داد.
مهرداد پولادی در جام جهانی
شاخص ترین این بازیکنان مهرداد پولادی دفاع چپ تیم‌ملی در جام‌جهانی و سروش رفیعی هافبک جوان و مستعد فولاد هستند که کی‌روش برای جام ملت ها روی هر دوی این اسامی حساب باز کرده بود.

اداره نظام وظیفه که دیروز مخالفت شدیداللحنی را با این موضوع (شفاهاً) انجام داده بود، در نهایت تصمیمی به نفع فوتبال گرفت و رضایت داد تا این بازیکنان به جمع ملی‌پوشان اضافه شوند. این دو بازیکن با حضور در اردوی تیم‌ملی در استرالیا ترکیب را کامل خواهند کرد.

این یک پیروزی بزرگ برای کارلوس کی‌روش و فدراسیون فوتبال پیش از حضور در جام ملت های آسیا است و او حالا با ترکیب بهتری به مصاف حریفان خواهد رفت. با اضافه شدن پولادی و رفیعی بازیکنانی که در انتظار بازگشت به جمع نفرات تیم‌ملی بودند، کارشان با جام ملت ها آسیا و تیم‌ملی پایان یافت.

همچنین شجاع خلیل زاده و حسین ماهینی نیز مجوز بازی را دریافت کرده اند و در صورت صلاحدید کادر فنی می توانند تیم ملی را در جام ملت ها همراهی کنند.

۷۲ ساعت عجیب برای کی‌روش، پولادی و رفیعی

کارلوس کی روش، مهرداد پولادی و سروش رفیعی ۷۲ ساعت عجیب را پشت سر گذاشتند.

به گزارش خبرینه و به نق از ورزش ۳، همه چیز از روز شنبه و مصاحبه جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح شروع شد. سردار کمالی که تا هفته قبل با حضور بازیکنان سرباز در تیم ملی مخالف بود، با یک تغییر موضع جالب اعلام کرد، مهرداد پولادی در صورت بازگشت به ایران و عذرخواهی می‌تواند همراه تیم ملی به جام ملتهای استرالیا برود.

سردار کمالی به حضور رفیعی نیز در جام ملتها چراغ سبز نشان داده بود تا مهاجم فولاد با انگیزه بیشتری در کنار سایر ملی پوشان تمرین کند.

اما روز یکشنبه و در شرایطی که کی روش، کفاشیان و وزیر ورزش امیدوار بودند نامه نگاری های فدراسیون و وزارت با ستاد کل نیروهای مسلح جواب مثبت دهد، سردار کمالی موضعش را تغییر داد و اعلام کرد که هیچ کدام از بازیکنان سرباز حق همراهی تیم ملی در جام ملتها را ندارند تا نزدیکان کی روش از ناراحتی و عصبانیت سرمربی تیم ملی خبر دهند.

با این همه امروز دوباره همه چیز عوض شده و ستاد کل نیروهای مسلح با حضور رفیعی و پولادی در جام ملتها موافقت کرده تا کی روش در آستانه سفر تیمش به استرالیا، کمی خوشحال شود فقط امیدواریم دوباره خبری از تغییر موضع نباشد.

کمالی: نمی‌خواستیم بهانه دست تیم‌ملی بدهیم

موسی کمالی جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ادعا می‌ کند که به دو دلیل مشکل بازیکنان ملی‌پوشی که مشکل کارت معافیت داشتند برای حضور در جام ملت ها حل شده است.

در حالی که سردار کمالی پیش از این بارها اعلام کرده بود که محرومیت بازیکنان سرباز بخشیده نخواهد شد، به یکباره صبح امروز محرومیت بازیکنان برای حضور در جام ملت ها بخشیده شد.

کمالی در این باره به ورزش سه گفت: ما به دو دلیل محرومیت ملی‌پوشان سرباز برای حضور در جام ملت ها را بخشیدیم. یک دلیل آن این بود که افراد مختلفی از جمله وزیر ورزش و بعضی از مقامات دولتی با ما تماس گرفتند و از ما خواستند که برای جام ملت ها اجازه بدهیم که آنها بازی کنند. دلیل دوم هم این بود که نمی‌ خواستیم بهانه ای دست تیم‌ملی بدهیم تا خدایی ناکرده در جام ملت ها نتیجه نگیرند. من فکر می‌ کنم سرلشکر فیروزآبادی رئیس کل نیروهای مسلح خیلی لطف کردند و اجازه دادند این بازیکنان در جام ملت ها در اختیار تیم‌ملی باشند.

او در مورد اینکه چرا سازمان نظام وظیفه به یکباره همچنین تصمیمی گرفت هم گفت: ما از اول هم نمی‌ خواستیم به آینده این بازیکنان لطمه ای بزنیم ولی اتفاق هایی افتاد که متاسفانه کار به اینجا رسید. عده ای در بحث بازیکنان سرباز افراط و تفریط کردند و اجازه ندادند در آرامش این مشکل حل شود.

کمالی در پاسخ به این سوال که آیا پولادی بعد از حضور در جام ملت ها به ایران برمی گردد یا نه هم گفت: قطعا فدراسیون فوتبال باید کاری کند تا پولادی بعد از جام ملت ها به ایران بیاید و خودش را به سازمان نظام وظیفه معرفی کند. تا جایی که من می‌ دانم پولادی بازیکن تاثیرگذاری برای تیم‌ملی است و تیم‌ملی در اردوهای بعدی هم به او نیاز دارد. به همین دلیل پولادی باید خودش را به نظام وظیفه معرفی کند. امیدوار هستیم این اتفاق بیافتد تا حاشیه ای برای فوتبال درست نشود.