پولادی و رفیعی به جام ملت‌ها نمی‌روند

مهرداد پولادی در جام جهانی

سردار موسی کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، به درخواست فدراسیون فوتبال برای استفاده از سروش رفیعی و مهرداد پولادی دو بازیکن دعوت شده به تیم‌ملی پاسخ منفی داد.

در حالی که وزیر ورزش در مصاحبه ای ابراز امیدواری کرده بود، امروز از اداره نظام وظیفه خبرهای خوشی درباره پولادی و رفیعی به گوش خواهد رسید؛ اما کمالی با لحنی تند هرگونه مسامحه در این باره را رد می‌ کند و می‌ گوید: کسانی که به قانون دهن کجی و تخلف کرده اند و با تقلب و دسیسه قانون جمهوری اسلامی را دور زده و معافیت گرفته اند، جایگاهی در تیم‌ملی ندارند.

این پاسخ در شرایطی است که کارلوس کی‌روش سرمربی تیم‌ملی، با توجه به کمبودها خواستار این شده بود که نظام وظیفه در این باره کمی کوتاه بیاید تا ملی‌پوشان به جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ بروند و سپس برای خدمت سربازی خود را به نظام وظیفه معرفی کنند. اما بنابر آنچه کمالی می‌ گوید افکار عمومی موافق با برخورد با فوتبالیست ها است.

او در مصاحبه اش با ایرنا به صراحت گفته است: فدراسیون فوتبال نامه ای برای ما ارسال کرد که آیا منتظر تصمیم جدیدی از سوی ما باشند یا خیر؟ که ما به آنها اعلام کردیم منتظر نمانند و تیم را ببندند.
مهرداد پولادی در جام جهانی
کمالی می‌ گوید: با رصدی که در افکار عمومی انجام دادیم، موافق بودند که با این بازیکنان متخلف برخورد شود و تبعیضی بین نیروی عادی و ورزشکار قائل نشویم، بلکه ورزشکار باید تنبیه شدیدتری شود؛ چرا که آنها الگوی جوانان هستند و جوانان بعضاً با افکار این‌ها زندگی می کنند و وقتی تخلف می کنند جریمه شان باید خیلی شدیدتر باشد.

البته این مصاحبه نمی‌ تواند به عنوان موضع رسمی اداره نظام وظیفه باشد، اما طبعاً با توجه به شدت جملات کمالی بعید است اتفاق مثبتی به سود پولادی، رفیعی و تیم‌ملی رخ بدهد. لیست تیم‌ملی برای حضور در جام ملت های آسیا روز پنجشنبه نهایی می‌ شود.

حذف قطعی رفیعی و پولادی از جام ملت‌های آسیا

علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرد سروش رفیعی و مهرداد پولادی قادر نخواهند بود در جام ملت های آسیا حضور داشته باشند. بنا بر گفته رسمی رئیس فدراسیون فوتبال، اداره نظام وظیفه با سفر سروش رفیعی و مهرداد پولادی به استرالیا موافقت نکرده و این دو بازیکن کلیدی کی روش نمی توانند در جام ملت ها حضور داشته باشند. با حذف این دو بازیکن کی روش تا پنجشنبه فرصت دارد دو بازیکن جدید وارد فهرست تیم ملی کند.

این درحالی است که وزیر ورزش وعده داده بود که مشکل این دو بازیکن حل می شود، اما درخواست کی روش از او به جایی نرسید.