پولدارترین مردان و زنان جهان اعلام شدند + عکس

نشریه فوربس لیست سالیانه میلیاردهای جهان را منتشر نمود و به روال قبل این بار نیز بیل گیتس، مؤسس شرکت نرم‌افزاری مایکروسافت، ثروتمندترین مرد جهان شد.

پولدارترین مردان و زنان جهان اعلام شدند

اعلام پولدارترین مردان و زنان جهان

مارک زوکربرگ، مؤسس وب‌سایت فیس‌بوک، در سال گذشته (۲۰۱۵) بیش از هر کس دیگری درآمد داشته است. تعداد بیشتری از شهروندان چینی به کلوب این میلیارد جوان پیوسته‌اند.

بر اساس لیست میلیاردرهای فوربس دونالد ترامپ نیز در میزان ثروتش اغراق می‌‌کند. این نشریه در لیست خود نام هرکسی را که بیش از ۱ میلیارد دلار ثروت دارد منتشر کرده است. در این لیست نام ۱۸۱۰ نفر به چشم می‌‌خورد – ۱۶ نفر کمتر از سال قبل. ۱۹۰ نفر از میلیاردهای جهان زن هستند.

بیل گیتس برای سومین سال متوالی با ۷۵ میلیارد دلار ثروتمندترین فرد جهان است. لیلیان بترن‌کورت، وارث ۹۳ ساله شرکت اوریل نیز با ۳۶.۱ میلیارد دلار ثروتمند‌ترین زن جهان است.

   پولدارترین مردان و زنان جهان اعلام شدند

پولدارترین مردان و زنان جهان

بزرگترین بازنده سال قبل کارلوس سلیم، غول تجاری مکزیکی با سهام‌هایی در مخابرات، رسانه‌‌ها، صنایع نفتی و صنایع خانگی بود که در سال گذشته ۲۷.۱ میلیارد دلار ضرر نمود. وی اکنون ۵۰ میلیارد دلار ثروت داشته و نفر چهارم لیست است.

مارک زوکربرگ ۳۱ ساله نیز برنده بزرگ سال قبل نام گرفت. وی توانست ۱۱.۲ میلیارد دلار به ثروت خود افزوده و برای اولین بار در بین ۱۰ نفر برتر لیست قرار گیرد.

از ۱۰ ثروتمند برتر جهان هشت نفرشان آمریکایی هستند. از لیست ۱۸۱۰ نفری نیز ۵۴۰ نفر از آمریکا هستند – ۱۳۲ میلیاردر در کالیفرنیا زندگی می‌‌کنند. ۲۵۱ میلیارد چینی و ۱۲۰ میلیاردر نیز آلمانی هستند. بریتانیا ۵۰ میلیاردر داشته – سال گذشته این تعداد ۵۳ نفر بود. چین در سال جاری ۷۰ نفر به لیست میلیاردرهایش افزوده است.

تسنیم

اخبار مرتبط:

ثروتمندترین مردان و زنان جهان به انتخاب مجله فوربز

ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۱۴

پولدارترین زنان جهان از کدام کشورند؟

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۴ March 2016 | 11:17 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.