محصولات دانلودی

پول به من نمی‌دهد اما خرجم می‌‌کند!

او چیزهایی را که می‌‌خواهم، می‌‌خرد اما پول کمی در اختیارم می‌‌گذارد‌. من از میزان درآمد او اطلاعی ندارم و همیشه طوری برخورد می‌‌کند که گویی دوست ندارد در مورد مسائل مالی حرف بزنم و می‌‌گوید تو فقط بگو چه چیزی نیاز داری، من برایت تهیه می‌‌کنم! من با این روش او احساس بدی دارم. مثل بچه‌ای که هنوز نمی‌تواند بد و خوب را تشخیص دهد و به همین خاطر کسی باید به خرج کردن او نظارت کند. هر چه تلاش کردم نتوانستم این اخلاقش را عوض کنم و صحبت بر سر این موضوع به دعوا و دلخوری کشیده می‌‌شود. چگونه می‌‌توانم این رفتارش را تغییر دهم؟

پاسخ مشاور: برای این که او را تغییر دهید باید ریشه چنین تفکر و رفتاری را در او پیدا کنید. به احتمال زیاد او در خانواده‌ای بزرگ شده که در مورد زنان نگاه اینچنینی وجود دارد یا در گذشته از اشتباهات مالی یک زن، صدمه جدی خورده است. با حرف زدن و بحث کردن کار به جایی نمی‌رسد‌ و بهتر است در عمل به او نشان دهید که قابل اطمینان هستید. یعنی همان پول کمی را که به دست خودتان می‌‌دهد، حساب‌شده خرج کنید.

گاهی در مورد مسائل مالی نظرتان را خیلی دوستانه بگویید و در کل سعی کنید با رفتار، اطمینان همسرتان را جلب کنید. این روش زمانی موثر است که همسر شما به خاطر اشتباه مالی که در گذشته از یک زن دیده است، نسبت به توانایی‌‌های زنانه بدبین شده باشد اما اگر نوع تربیت خانوادگی او این‌گونه بوده است و مثلا پدرش هم اعتقاد دارد نباید به خانم خانه پول داد و فقط باید احتیاجاتش را بر طرف نمود، آن‌وقت شما باید در این مورد حرف بزنید اما بسیار زیرکانه! چنین مردهایی فکر می‌‌کنند مرد بودنشان پر‌رنگ‌تر می‌‌شود اگر همسرشان برای هر خواسته‌اش به آن‌ها رجوع کند.

این رفتارشان به معنی بدبودن یا نامهربانی نیست بلکه فقط فکر می‌‌کنند روش خوبی برای حفظ اقتدار مردانه‌شان است و در عین علاقه زیاد به همسر و بر طرف کردن نیازهای او، نمی‌خواهند از نظر مالی مستقل شود که در این صورت شما تنها راه‌تان این است که به او نشان دهید اگر به شما پولی بدهد به اقتدارش لطمه نمی‌خورد.

می‌‌توانید با مهربانی و روی خوش از او بخواهید یک ماه این کار را به صورت آزمایشی انجام دهد و در این مدت وقتی خرجی خانه یا خرج ماهانه خودتان را گرفتید، باز هم برای خرید‌‌های مختلف با او مشورت کنید. اقتدار مردانه‌اش را حفظ کرده و به خواسته‌‌ها و راهنمایی‌هایش ارج بگذارید. در هر صورت این نوع نگرش در برخی مردان وجود دارد و آنقدر موضوع حادی نیست که به خاطرش زندگی‌تان را تلخ کنید زیرا نتیجه عکس خواهید گرفت. مردها در مقابل محبت و توجه خیلی بیش‌تر نرم می‌‌شوند تا بحث و دعوا. اگر او حس کند داشتن توانایی مالی باعث بی‌توجهی شما نمی‌شود، به مرور زمان رفتارش را تغییر می‌‌دهد اما شما برای ایجاد این تغییر به صبر و زمان نیاز دارید.

چاردیواری (ضمیمه دوشنبه روزنامه جام جم)

مطلب بالا در حوزه موفقیت و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲ June 2015 | 1:33 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما