پیام مهتاب کرامتی: بیاید از خواب عمیق بیدار شویم

مهتاب کرامتی سفیر حسن‌نیت یونیسف در ایران همزمان با روز جهانی کودک پیام داد.


به گزارش بخش سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پیام او آمده است: «تقریبا هر روز هنگام رفتن به محل کار، مدرسه، کودکستان با خریدکردن یا ترافیک مواجه می‌شویم. ارزشمندترین واقعیت زندگی ما یعنی کودکانمان نیز هر روز با این ترافیک مواجه می‌شوند درحالی‌که ممکن است هر لحظه در این خیابان‌ها و جاده‌ها دچار حادثه شوند. هیچ‌جا در ایران به جز جاده‌ها و خیابان‌ها نیست که در این حد کودکان در آن دچار سانحه شوند و جان خود را از دست بدهند.


من بسیار خوشحالم و افتخار می‌کنم که از طرح امسال یونیسف که مشارکت و همکاری در برنامه دولت در زمینه کاهش ۵۰ درصدی تلفات کودکان در اثر سوانح رانندگی است حمایت می‌کنم. طرح یونیسف از طریق اطلاع‌رسانی درباره نکات ساده ایمنی در کوچه و خیابان، همه شهروندان را به رعایت این نکات ترغیب و تشویق می‌کند تا با همکاری همدیگر از بروز تصادفات و حوادث رانندگی جلوگیری نماییم.هیچکس نیست که بخواهد عمدا زندگی فرزندش را به خطر بیندازد. با این‌حال این اتفاقی است که همه روزه در اطراف ما می‌افتد کمربند ایمنی نمی‌بندیم، هنگام موتورسواری از کلاه ایمنی استفاده نمی‌کنیم، کودکانمان را در صندلی جلو خودرو بغل می‌کنیم، حتا آن‌ها را در هنگام رانندگی روی پای راننده می‌نشانیم! و از همه هولناک‌تر کودک بیگناه خردسال‌مان را در جلوی موتورسیکلت سوار می‌کنیم و با سرعت در خیابان‌های پرترافیک شهر می‌تازیم، غافل از این‌که با زندگی این موجودات پاک و بیگناه بازی می‌کنیم.


بیایید از این خواب عمیق بیدار شویم. بیایید با هم محیطی امن برای ارزشمندترین گنجینه‌هایمان، کودکانمان، بسازیم. کودکان به جای این‌که به نصیحت‌های مادر و پدرشان گوش بدهند بیشتر کارهایی که آن‌ها انجام می‌دهند را تکرار می‌کنند. به همین دلیل ما باید هر روز و هر لحظه الگوی درستی در زندگی آن‌ها باشیم. واقعا کار سختی نیست، کافی است هر بار که سوار ماشین می‌شویم آرام رانندگی کنیم، صبور باشیم و کمربند ایمنی همه سرنشینان خودرو را ببندیم.»