پیراهن جدید تیم ملی فوتبال ایران معرفی شد

البسه و تجهیزات تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در رقابت‌های جام‌جهانی طی مراسمی معرفی شد.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مراسم که صبح امروز در هتل سیمرغ تهران و با حضور محمدرضا پهلوان، دبیر فدراسیون فوتبال، کادر فنی تیم ملی و تنی چند از بازیکنان تیم ملی، برگزار شد، پیراهن جدید تیم ملی ایران معرفی شد.


پهلوان دبیر فدراسیون فوتبال گفت: از میان اسپانسرهای مطرح و مورد تایید فیفا, فدراسیون فوتبال با بررسی‌های همه جانبه, شرکت پوما را به دلیل قدمت و شرایط ویژه‌اش انتخاب کرد. این شرکت از روزی که قرارداد خود را با فدراسیون فوتبال ایران منعقد کرد, فعالیت‌های گسترده‌اش را آغاز کرده است.


وی افزود:‌ در فوتبال امروز نقش تجهیزات و وسایل ورزشی که دارای استانداردهای جهانی هستند, در نتیجه‌گیری تیم‌ها بسیار اهمیت دارد. تکنولوژی پیشرفته در شرکت‌های تولید تجهیزات ورزشی معتبر دنیا موجب شده که ورزشکاران بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند.


وی ابراز امیدواری کرد که پیراهن‌های جدید برای تیم ملی ایران در جام‌جهانی خوش یمن باشد.


در ادامه، محمد خلیل‌پور مدیر شرکت ایران اسپورت نماینده‌ی انحصاری پوما گفت: پوما در جام جهانی از دوازده کشور حمایت می‌کند و از این که در جام‌جهانی حامی تیم ملی ایران خواهد بود، مفتخر است.


وی بر حمایت از تیم ملی در شرایط فعلی تاکید کرد و گفت: باید شرایط را به گونه‌ای فراهم کرد تا مدیران فدراسیون فوتبال ایران و کادر فنی تیم ملی بتوانند به راحتی امکانات لازم را برای نتیجه‌گیری این تیم در جام جهانی فراهم کنند.


خلیل‌پور درباره‌ی پیراهن تیم ملی گفت: پیراهن نخست تیم ملی سراسر سفید با رگه‌های قرمز در پشت شانه و پیراهن دوم سراسر قرمز به همراه نواری سبز در پشت آن خواهد بود.


گزارش ایسنا می‌افزاید، پس از این بخش، پیراهن جدید تیم ملی معرفی شد، سپس نمایندگان رسانه‌های گروهی پرسش‌های خود را از سرمربی تیم ملی و مسوولان ذیربط مطرح کردند.


برانکو درباره‌ی وضعیت تیم ملی گفت: امیدوارم چنین جو زیبایی که در فوتبال ایران به وجود آمده کنار تمرینات تیم ملی نیز ادامه پیدا کند. تیم ملی ایران ظرف چهار سال گذشته, موفقیت‌های بسیاری را کسب کرده است و بازیکنان ما نشان داده‌اند که صاحب کیفیتی هستند که می‌توانند با تیم‌های معتبر جهان شانه به شانه حرکت کنند.


وی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ی قبلی خود, یک سال و نیم پیش به بازیکنان اعلام کرده بودیم که صعود به جام جهانی قطعی است و باید در جام جهانی حریفی قدرتمند برای دیگر تیم‌ها باشیم. ما می‌توانیم با ایثار به دور دوم صعود کنیم و در بازیکنان ما این چنین ایثاری وجود دارد.


خلیل‌پور نیز در پاسخ به سوالی درباره‌ی قانون کپی رایت در ایران گفت: شرکت اصلی تاکید دارد که قانون کپی رایت در ایران رعایت شود و همچنین با توجه به اعلام وزارت بازرگانی مدارک لازم را به این وزارتخانه تقدیم کرده‌ایم تا مجوز انحصاری واردات به شرکت داده شود. همچنین وکلای شرکت پوما موظفند به مجرد این که لباس‌هایی با آرم این شرکت به صورت غیر قانونی زده شود، این مساله را پیگیری کنند.


خبرنگار روزنامه‌ی پروفیل اتریش درباره‌ی احتمال حضور رییس جمهور در جام جهانی از پهلوان پرسید که دبیر فدراسیون فوتبال پاسخ گفت: همان طور که رییس فدراسیون فوتبال در گفت‌وگوی قبلی خود اعلام کرده بود, رییس جمهور کشورمان از ابتدا حمایت خودش را از تیم ملی اعلام کرد و حتی در تمرینات تیم ملی حضور پیدا کرد و به صورتی نمادین با بازیکنان به تمرین پرداخت؛ این نشان می‌دهد که تا چه میزان دکتر احمدی‌نژاد به فوتبال ملی علاقه دارند. همچنین با توجه به اهمیت مسابقات جام‌جهانی فوتبال ستادی به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده است. رییس جمهور ایران مانند تمامی مقامات سیاسی جهان به تیم ملی فوتبال کشورشان علاقه دارند؛ اما، برنامه‌ی خاصی برای حضور ایشان به همراه تیم ملی در جام جهانی تدارک دیده نشده است.