پیش‌بینی رییس سازمان ورزش ازنتایج تیم ملی فوتبال درجام جهانی

مهندس محمد علی آبادی در یک برنامه تلویزیونی زنده اظهار نظرهای جالبی در خصوص مسائل روز ورزش کرد.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رییس سازمان تربیت بدنی کسب دو تساوی و یک پیروزی در جام جهانی ۲۰۰۶ فوتبال و صعود تیم ملی به دور بعد جام جهانی را نتیجه‌ای منطقی دانست. او در پیش بینی عملکرد تیم ملی در جام جهانی آلمان اظهار کرد: « برابر تیم‌های مکزیک و پرتغال به تساوی یک بر یک می‌رسیم و آنگولا را دو بر یک شکست می‌دهیم. این یک پیش بینی منطقی است چرا که تیم خوبی داریم.»


وی همچنین در خصوص تغییر رییس فدراسیون فوتبال گفت: «خود دکتر دادکان اعلام کرده پس از جام جهانی کناره‌گیری می‌کند. دادکان هر چه داشته به فوتبال داده است و باید فکر و برنامه‌ریزی جدید به فوتبال داده شود.»


رییس سازمان تربیت بدنی همچنین در خصوص وضعیت فدراسیون کشتی گفت:« کشتی سازماندهی ندارد. طالقانی هر کاری می‌توانسته انجام داده که از او تشکر می‌کنم اما، کشتی فردی را می‌خواهد که همه پیشکسوتان و مربیان را جمع کند. کشتی ورزش اول و ملی ماست بنابراین باید دوباره جایگاه اصلی خود در جهان را پیدا کند.»


وی ادامه داد: «یکی از وظایف رییس فدراسیون این است که همه کشور را ببیند و بر اساس آنچه دارد برنامه‌ریزی کند.»


وی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود به طرح جدید برای رکوردداران اشاره کرد و گفت: «در حال تصویب طرحی هستیم که بر اساس آن ورزشکاری که در بازی‌های آسیایی رکورد را جابجا کند، حدود ۲۰ میلیون تومان و فردی که در المپیک رکوردشکنی کند، حدود ۴۰ میلیون تومان به او، مربی و فدراسیون مربوطه‌اش بدهیم


رییس سازمان تربیت بدنی همچنین وضعیت دوپینگ در کشور را نامطلوب ارزیابی کرد و گفت که برنامه‌هایی برای مبارزه با این پدیده دارد.