محصولات دانلودی

پژوهشگران دامپزشکی ایران روش جدیدی برای عقیم سازی و درمان بیماریهای تخمدان ابداع کردند

دانش‌آموخته دکتری دامپزشکی دانشگاه تهران اظهار داشت: پژوهشگران دانشکده دامپزشکی این دانشگاه برای اولین بار از روش تزریق داخل تخمدانی با هدایت اولتراسونوگرافی جهت عقیم سازی و درمان بیماری‌های تخمدان حیوانات استفاده کردند.


دکتر مصطفی شاهی فردوس، دانش‌آموخته دکتری دامپزشکی دانشگاه تهران که در تحقیقات رساله‌اش موفق به اجرای این طرح شده در این زمینه به خبرنگار «پژوهشی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: یکی از مهمترین بیماری‌های رایج در جنس ماده، اعم از انسان یا حیوان، تومورهای تخمدانی است که به علت تغییرات هورمون‌های مترشحه از تخمدان‌ها در سنین بالا، رخ می‌دهد.


وی افزود: هم اکنون برای درمان این بیماری از عمل جراحی اواریکتومی (برداشت تخمدان) استفاده می‌شود، اما در روش جدید هیچ کدام از پیچیدگی‌های یک عمل جراحی، اعم از بیهوشی، خونریزی و دوره‌های نقاهت پس از عمل وجود ندارد و بیمار تنها تحت یک بی حسی موضعی قرار می‌گیرد و ۱۰ دقیقه پس از درمان که بدون درد و خونریزی است، می‌تواند ترخیص شود.


شاهی فردوس تصریح کرد: تحقیقات بیشتر برای انجام این روش در انسان با همکاری جهاد دانشگاهی در آینده نزدیک انجام خواهد شد.


گفتنی است، تحقیقات این رساله به راهنمایی دکتر علی رضا وجهی و مشاوره دکتر مهدی دهقان، دکتر حمید قاسم‌زاده و دکتر جواد اشرفی اعضای هیات علمی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران انجام شده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

  • گروه اینترنتی خبرینه
  • هیچ
  • 32
  • ۲۶ آبان ۸۵
گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما