پیشنهاد فروش سهام ۴۱ شرکت‌ دولتی به ژاپنی‌ها

روز گذشته رئیس سازمان خصوصی‌سازی‌ بـرای فـروش سهـام شرکت‌های ایرانی به ژاپن سفر کرد.

روز گذشته رئیس سازمان خصوصی‌سازی‌ بـرای فـروش سهـام شرکت‌های ایرانی به ژاپن سفر کرد.

سیدجعفر سبحانی، مشاور عالی رئیس سازمان خصوصی‌سازی‌ با اشاره به جزئیات این موضوع توضیح داد: در حوزه واگذاری سهام شرکت‌های دولتی، پتانسیل‌های زیادی برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی وجود دارد. با احتساب نیروگاه‌ها بیش از ۱۳۰ شرکت در فهرست واگذاری‌های سازمان خصوصی‌سازی‌ باقی مانده است. ما از بین این شرکت‌ها، آن دسته از بنگاه‌هایی را که قابلیت جذب سرمایه‌گذاران خارجی را دارند در قالب یک بسته پیشنهادی که ۴۱ شرکت را شامل می‌شود به ژاپنی‌ها ارائه خواهیم کرد. آنچه مدنظر ماست این است که سرمایه‌گذاران خارجی بتوانند به زیرساخت‌ها و زیربنای اقتصاد ایران کمک کنند و در عین حال بتوانند باعث توانمندی بخش خصوصی شوند چون هر چقدر بخش خصوصی توانمند شود اقتصاد ایران قدرتمند‌تر خواهد شد.

در این بسته شرکت‌هایی در صنایع فولاد، پتروشیمی، نفت، گاز، خدمات ریلی، منسوجات، کشاورزی، فلزات، ساختمانی، برق، حمل‌ونقل، مانند شرکت‌های پتروشیمی دماوند، هواپیمایی هما و برخی از نیروگاه‌ها حضور دارند. دربسته اقتصادی پیشنهاد شده به سرمایه‌گذاران و مدیران صنایع ژاپن مجموعه کاملی از اطلاعات فنی، مهندسی و اقتصادی شرکت‌ها و صنایع ایران که مورد نیاز سرمایه‌گذاران خارجی است به زبان انگلیسی ارائه شده و ما امیدواریم این بسته به شناخت بیشتر سرمایه‌گذاران خارجی از شرکت‌ها و صنایع ایران کمک کند.

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۴ February 2016 | 6:57 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.