پیشگیری از ابتلا به بیماری ناخن های گازانبری

برای پیشگیری از ابتلا به بیماری ناخن های گازانبری، کفش های تنگ نپوشید::.

متخصص پوست و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: پوشیدن کفش های تنگ، پاشنه بلند و باریک موجب بروز بیماری دردناک ‘ناخن های گازانبری’ است.
به نقل از ایرنا ‘غلامحسین غفارپور’ افزود: در بیماری پوستی ناخن گازانبری، ناخن از حالت مستطیلی به حالت مثلثی شکل و نوک تیز تغییر شکل می دهد و انحنای زیاد این ناخن ها موجب فرور…فتن ناخن در گوشت پا می شود.
وی خاطرنشان کرد ناخن های گازانبری یکی از شایع ترین بیماری های ناخن میان افراد جامعه است اما هنوز میزان شیوع آن برآورد نشده است.
این استاد دانشگاه در عین حال اظهار داشت: ناخن های گاز انبری ممکن است بطور ارثی از دوران کودکی همراه فرد باشند اما در سنین ۲۰ تا ۳۰ سال ، شدت این بیماری به اوج خود می رسد.
غفارپور با بیان اینکه این بیماری همچنین بین زنان ۳۰ تا ۵۰ سال شایع است، گفت: فشار به ناخن موجب تغییر شکل ناخن می شود.
وی افزود: پیش از این تصور می شد علت بروز این بیماری رویش ریشه کج ناخن است که هنگام رشد حالت لوله ای شکل پیدا می کند.
این متخصص پوست که تحقیقاتی در این زمینه انجام داده است، ادامه داد بر اساس این پژوهش ها سطح پشتی آخرین استخوان انگشت شصت پا، ناهمواری های زیادی همانند یک جاده پله ای دارد و بستر ناخن ، براثر فشارهای وارد به آن، به تدریج زخمی، پیر و کوچک می شود.
وی خاطرنشان کرد پیش از این برای درمان بیماری ناخن های گاز انبری، ناخن را می کشیدند و فرد دیگر ناخن نداشت اما اکنون با استفاده از روش ابداعی می توان دوباره ناخن های سالمی داشت و حالت مثلثی ناخن دوباره به حالت مستطیل برگردانده شود