چرا سریال مختار دیشب پخش نشد؟

آخرین نیوز: سریال مختارنامه که هر جمعه شب از شبکه اول سیما پخش می شد این هفته از لیست پخش برنامه ها حذف شد. شبکه های مختلف سیما این خبر را با درج زیرنویسی این طور عنوان کردند که این سریال به دلیل بروز مشکل فنی در تدوین به پخش این هفته نرسیده است و توضیح بیشتری در این مورد ندادند. در حالی که این سریال که در طول چند سال ساخته شده باید خیلی پیش از این تمام مراحل تدوین و آماده سازی اش برای پخش به پایان رسیده بود.

رضا استادی روابط عمومی سریال مختارنامه درباره علت عدم پخش این قسمت از مختار گفت : جلوه های ویژه سنگین این قسمت از مختارنامه علت عدم پخش آن بود.

به گزارش مشرق وی افزود: این قسمت از مختارنامه شامل نبرد ابن زیاد با ابراهیم مالک اشتر است که جلوه های ویژه سنگینی داشت و علی رغم تلاش های فروان در زمان مناسب آماده پخش نشد.

استادی در پاسخ به این سوال که چرا برای این قسمت از مختارنامه مشکل تدوین پیش آماده و آیا به خاطر صحنه ای خاص و احتمالا حذف برخی بخش ها این وقفه اتفاق افتاده گفت:مشکل به این شکل نبوده و مساله به ابتدای پخش مختارنامه بر می گردد.

مسوول روابط عمومی مختارنامه اضافه کرد:تیم سازنده اصرار داشت که این سریال با چند ماهی تاخیر پخشش آغاز شود و به این شکل اقلا ده پانزده قسمت برای پخش آماده باشد؛ اما اصرار ها برای پخش زودتر از این موعد باعث شد تا این سریال به صورت هفتگی تدوین شود و گاه برخی قسمت ها در ساعت ۲۱:۳۰ جمعه شب آماده و برای پخش ارسال می شود.

استادی درباره این قسمت نیز گفت:این قسمت صحنه هایی منحصر بفرد دارد که در نمایش جنگ ها تا کنون در تلویزیون ایران نمونه نداشته و به همین دلیل جزئیات و ظرایف خاص خودش را دارد و همین جزئیات و ظرافت ها باعث شده است تا آماده سازی این قسمت بیشتر زمان بگیرد و به این هفته نرسد که البته این مساله را بینندگان هفته آینده با دیدن این صحنه های منحصر بفرد تایید خواهند کرد.

سریال مختارنامه چندماهی است که از شبکه اول سیما پخش می شود و توانسته است مخاطبین قابل توجهی به خود جلب کند و از نظر نوع ساخت داری کیفیت قابل توجهی است و توانسته است نرم سریال سازی در سیما را که معمولا با سریال های روتین و گاه کم مایه شناخته می شود تا حدود زیادی ارتقاء دهد.

مختارنامه قسمتهای پایانی خود را طی می کند.

۰۷ خرداد ۱۳۹۰