چرخ گوشت ۳ انگشت کودک سه ساله سوسنگردی را بلعید

مقصود حق شناس در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: ساعت ۱۴ دقیقه بامداد امروز طی تماسی که از سوی بیمارستان گلستان اهواز برای رها سازی دست دختر بچه ای از درون چرخ گوشت تقاضای کمک و همیاری شد.

وی افزود: ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز بلادرنگ یک تیم کامل امداد و نجات را با تمامی تجهیزات تخصصی به بیمارستان مذکور اعزام نمود.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز تصریح نمود: آتش نشانان با حضور در اتاق عمل با صحنه دلخراشی که دختر بچه ۳ ساله به دلیل کنجکاوی ‌های کودکانه و بازیگوشی دست خود را به درون دستگاه چرخ گوشت کرده و دستگاه انگشتان وی را به درون خود کشیده مواجه شدند.

حق شناس بیان نمود: فرمانده تیم اعزام شونده با ضدعفونی کردن دستگاه ‌های برش کاری و جک ‌های هیدرولیک عملیات برش و آزاد سازی انگشتان دست کودک را با حضور کادر درمانی آغاز و پس از گذشت ۳۰ دقیقه تلاش با رعایت نکات ایمنی موفق شدند دست دختر بچه را از درون چرخ گوشت رها کنند.

وی عنوان نمود: شوربختانه به دلیل شدت صدمات وارده سه عدد از انگشتان کودک کاملا قطع شده بود که تلاش کادر درمانی برای پیوند آن‌ها نیز مثمر ثمر نبود.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز یادآور شد: این دختر بچه از اهالی شهرستان سوسنگرد بوده که پس از وقوع حادثه به بیمارستان گلستان اهواز اعزام شده بود.

حق شناس ابراز تأسف نمود: شوربختانه با وجود توصیه ‌ها و هشدار ‌های فراوان ایمنی مکررا مشاهده می‌ شود که خانواده ‌ها برای به کار گیری دستگاه چرخ گوشت آن را با به کار گیری سیم سیار به روی زمین و کف اتاق انتقال داده و در معرض دیدگان کنجکاو کودکان از آن استفاده می‌ کنند.

وی توصیه نمود: از خانواده ‌های عزیز استدعا داریم، برای به کار گیری چرخ گوشت حتی برای لحظاتی کوتاه آن را خاموش و از دسترس دور و همیشه به کودکان خود خطرات این دستگاه را گوشزد کنند. به منظور کاهش احتمال وقوع حادثه فقط و فقط از دستگاه چرخ گوشت با آرم استاندارد استفاده کنند.