چشم هایی که از پشت پنجره شاهد قتل دختر ۲۳ ساله بود


 
images/20080106/kill.jpg
 
:با گذشت ۶ سال از زمان وقوع یک جنایت ، دختر جوانی با مراجعه به شعبه هفتم بازپرسی دادسرای جنایی ، پرده از راز قتل خواهر خود از سوی پدر و برادرش برداشت.
چند روز پیش دختر جوانی به همراه مادر خود در حالی که بشدت مضطرب نشان می داد، وارد دادسرای جنایی شد، او چند بار مقابل اتاق بازپرس جنایی حضور یافت ، اما گویی از حضور خود پشیمان شد و بار دیگر در طول راهرو شروع به قدم زدن کرد. افکارش او را به جدالی نابرابر فراخوانده بود، چند بار ایستاد و به چهره غم زده مادرش که با چشمان پرسشگر او را نظاره می کرد، خیره شد. قدم ها یاری اش نمی کرد تا این که با یادآوری صحنه ای که ۶ سال پیش از پشت پنجره شاهد آن بود، دل را به دریا زد و وارد اتاق بازپرس شعبه هفتم دادسرای جنایی تهران شد.
او لختی سکوت کرد و در دومین پرسش بازپرس شهریاری مبنی بر دلیل حضور در شعبه ، به یکباره بغضش ترکید و گفت: آمده ام از راز جنایتی که ۶ سال پیش از سوی پدر و برادرم اتفاق افتاد و خواهرم به دستان آنها کشته شد، پرده بردارم.


راز جنایت


دختر جوان پس از دقایقی ، در بهت و سکوت سنگین گفت: ۶ سال پیش خواهرم زهرا که مدام از خانه فرار می کرد، پس از آخرین فرار وقتی با پدرم مشاجره کرد، پدر و برادرم ، من و مادرم را به اتاق دیگر بردند و به سوی خواهر ۲۳ ساله ام حمله ور شدند و از پشت پنجره دیدم که آنها گلوی خواهرم را آنقدر فشار دادند که او بی حرکت نقش زمین شد و سپس جسدش را شبانه با خودروی یکی از بستگان به خارج از خانه منتقل کردند و پدر و برادرم تهدید کردند در صورتی که راز این جنایت فاش شود، من و مادرم را نیز خواهند کشت.
وی اضافه کرد: پس از سال ها، اردیبهشت ماه امسال پدرمان بر اثر سکته قلبی جان خود را از دست داد و من و مادرم تصمیم گرفتیم تا خود را از عذاب وجدانی که در این سال ها لحظه ای رهایمان نمی کرد، نجات دهیم.


دستور پیگیری


به دنبال این اظهارات ، مادر دختر جوان نیز اظهارات او را تایید کرد و بازپرس محمد شهریاری دستور بازداشت برادر دختر جوان و تحقیق در این زمینه را صادر کرد.
با ارجاع این پرونده به پلیس آگاهی ، ماموران جوان متهم به قتل خواهر را دستگیر و او را روز گذشته به شعبه هفتم بازپرسی دادسرای جنایی منتقل کردند.
این متهم با معرفی خود به نام علی به بازپرس ویژه قتل تهران گفت: خواهرم واقعیت را گفته است ، زهرا (مقتول) مدام از خانه فرار می کرد و من و پدرم تصمیم به قتل او گرفتیم و پس از جنایت جسد او را در حاشیه یک بزرگراه رها کردیم و پس از این جنایت تصمیم به سکوت گرفتیم و هر یک از اقوام که سراغ خواهرم را می گرفت ، عنوان می کردیم او برای ادامه تحصیل به کشور استرالیا رفته است.
پس از فوت پدرم می دانستم که خواهر و مادرم به عنوان شاهدان این جنایت سرانجام پرده از قتل پنهان خواهرم خواهند برداشت.
به دنبال این اعترافات و صدور قرار بازداشت موقت برای متهم ، بازپرس شهریاری به «جام جم» گفت: در حال حاضر دستور قضایی لازم برای بررسی پرونده و کشف جسد در تاریخ ارائه شده از سوی متهم که به عنوان جسد مجهول الهویه به پزشکی قانونی منتقل شده ، صادر شده است تا متهم صحنه جنایت را بازسازی کند.
وی افزود: در این پرونده مادر و دختر نیز به عنوان شاهدان جنایت از سوی پلیس آگاهی مورد تحقیق قرار خواهند گرفت تا مشخص شود چرا در این مدت راز قتل را فاش نکرده اند.