چطور می‌ شود از مردها بله گرفت؟

ماهنامه همشهری تندرستی: فکر می‌ کنید با بیش‌تر منتظر ماندن چه چیزی عوض می‌ شود؟ فکر می‌ کنید اگر همه روزهای جوانی تان را وقف او کنید، دلش پیش شما می‌ ماند؟ تصور می‌ کنید اگر در هر شرایطی کنارش بمانید، مرد زندگی تان می‌ شود؟ نه! باور کنید این طور نیست! روان شناسان می‌ گویند چنین افکاری نمی توانند شما را پای سفره عقد بنشانند.

دکتر جمشید بیگدلی یکی از آن هاست که معتقد است که هیچ مردی نه با انتظاری که سال ‌ها طول می‌ کشد و نه با التماسی که دل سنگ را هم می‌ تواند آب کند، حلقه زناشویی را به دست نمی کند. او می‌ گوید برای بله گرفتن از مردها، باید اصول خاصی را رعایت کنید. پس در ادامه این مطلب با او باشید تا بدانید که چه اشتباه هایی، مردها را فراری می‌ دهند و برای راضی کردن مردها باید به چه ابزارهایی مجهز شوید.

چطور می‌ شود از مردها بله گرفت؟

۱- خودتان باشید

آدم ‌ها به محض اینکه می‌ فهمند رابطه به مسری که پایانش زناشویی است پیش می‌ رود، دیگر آن طور که هستند رفتار نمی کنند. آن ‌ها وقتی این موضوعی را می‌ فهمند، می‌ خواهند جامعه پسند و خانواده پسند رفتار کنند و همین رفتارهای ساختی به رابطه شان آسیب می‌ زند. مراقب باشید برای مجاب کردن فردی که دوست دارید با او زناشویی کنید، به چنین دامی نیفتید. اگر قصد زناشویی دارید، هرگز سعی نکنید خودتان را بهتر از آن‌چه هستید نشان دهید. وقتی ناخودآگاه یک رفتار ساختگی را ابراز می‌ کنید، مچ خودتان را بگیرید و از خود بپرسید «آخرش چه؟ تا کجا می‌ توانم به بازی وانمود کردن ادامه دهم؟» گذشته از این اگر می‌ خواهید با او زناشویی کنید، باید ۲۰ تا ۳۰ درصد بدتر از آن چیزی که امروز می‌ بینید، تصورش کنید؛ آیا اگر او ۳۰ درصد بدتر از اینکه هست شود، باز هم می‌ توانید کنارش زندگی کنید؟

۲- شبیخون نزنید

هیچ چیز مثل صبحت کردن از زناشویی در همان برخورد اول نمی تواند یک مرد را بترساند. پس با عجله کردن در بیان این خواسته، او را پس نزنید. به جای اینکه به فکر پیدا کردن راهی برای محاصره کردن او بگردید، این تصور را برایش ایجاد کنید که «هرچه در او می‌ گردم چیزهای بهتری پیدا می‌ کنم و حالا که بیش‌تر می‌ شناسمش، فکر می‌ کنم او می‌ تواند زنی باشد که تمام عمرم را در کنارش بگذرانم!»

چطور می‌ شود از مردها بله گرفت؟

۳- خودتان را گول نزنیدمی‌ گوید هنوز برای زناشویی کردن آماده نیست؟ بیش‌تر از دو سال است که منتظر هستید اما او انتظار صبوری بیشتری دارد؟ انتظاری که از دو سال فراتر برود، می‌ تواند معنای بی میلی او به زناشویی کردن را به دنبال داشته باشد. کسی که بعد از گذشتن دو سال از رابطه، موضوع زناشویی را پیش نمی کشد و امروز و فردا می‌ کند، شاید شما را نمی خواهد و شهامت ابراز کردنش را ندارد، یا شاید از تنها ماندن می‌ ترسد و نمی خواهد شما را از دست دهد اما میلی به زناشویی کردن و قبول مسئولیت هم ندارد. اگر با چنین مردی رو به رو شدید، به او بگویید مشکلاتت به خود مربوط است و من نمی توانم وقت و انرژی بیشتری را برای روشن شدن وضعیت زندگی تو صرف کنم.

در چنین موردی، باید قاطعانه، رک و در نهایت ادب، ماجرا را تمام کنید؛ اما اگر فقط تهدید به رفتن می‌ کنید و با هر خواهش دوباره منتظر روزی که با شما زناشویی کند، می‌ مانید، مطمئن باشید که چیزی در رابطه شما بهتر نخواهدشد.

۴- سریش نباشید

اگر بیش از اندازه به یک مرد آویزان شوید، او را پس خواهید زد. نکند می‌ خواهید ضعف هایتان را با کوتاه کردن زمان آشنایی بپوشانید و به همین دلیل با وجود انکارکردن ‌های او اصرار دارید هرچه زودتر جشن عروسی بپا شود؟ اگر تصور می‌ کنید طولانی شدن دوره شناخت باعث زده شدنش از شما می‌ شود و ممکن است بعد از چند ماه خیال زناشویی کردن با شما از سرش بیرون برود، چطور می‌ خواهید او را یک عمر کنار خودتان نگه دارید؟ باور کنید اگر همین انرژی را برای قوی تر کردن خودتان و بالابردن توانایی هایتان بگذارید به نتیجه بهتری می‌ رسید. فراموش نکنید مردی که در زمان آشنایی تمایلی به زناشویی ندارد، به احتمال زیاد بعد از راضی شدن به زناشویی هم تا ابد در کنارتان نمی ماند.

۵- گنده دماغ نباشید

گفتیم که نباید بیش از اندازه به یک مرد چسبید و او را با عاشق و مراقبت کردن محاصره کنید؛ اما معنای این حرف این نیست که با عقب نشینی کردن و پس زدن یک مرد، میل او به ماندن کنار خودتان را بیش‌تر می‌ کنید. مردها از بی تفاوتی متنفرند، پس تصور نکنید اگر از او فاصله بگیرید و به فردی که در خیالتان دوست دارید با او زناشویی کنید، بی اعتنایی کنید، مقدمات زناشویی تان با او زودتر فراهم می‌ شود. در رابطه با او، تعادل را رعایت کنید؛ نه آن قدر دور شوید که شما را نبیند و نه آن قدر نزدیک شوید که حضورتان آزارش دهد.

۶- همه فن حریف شوید

با رفتارهایتان این تصور را ایجاد نکنید که زنی بی پناه و محتاج به او هستید و اگر ترکتان کند، هیچ دل خوشی ای برای زنده بودن ندارید. به جای اینکه به فکر پیدا کردن راهی برای پایبند کردن او و سر سفره عقد نشاندنش باشید، توانایی ‌های خودتان را بالا ببرید. مردها از زن ‌های چندبعدی خوششان می‌ آید. وقتی فرد مقابلتان توانایی ‌های متعدد شما را ببیند، با اطمینان بیشتری به زناشویی فکر می‌ کند، پس برای تقویت کردن خودتان و توانایی هایتان به عنوان یک زن امروزی تلاش کنید و خودتان را چندبعدی پرورش دهید. اگر می‌ خواهید با پنهان کردن واقعیت ‌های زندگی تان و سرپوش گذاشتن روی ناتوانی هایتان، او را به این رابطه پایبند کنید، به نتیجه ای نخواهید رسید.

چطور می‌ شود از مردها بله گرفت؟

۷- امتیاز اضافی ندهیدبیش از اندازه سرویس و امتیاز دادن به یک مرد، نه تنها او را به یک فرد و رابطه وابسته نمی کند، بلکه باعث می‌ شود شما را پس بزند و میلی به زناشویی کردن با شما نداشته باشد. هیچ کس دوست ندارد زندگی اش را با فردی ضعیف که به خاطر جلب محبت دیگران از همه چیزش می‌ گذرد، بگذراند؛ پس چنین چهره ای را به او نشان ندهید.

۸- خودتان دست به کار شوید

چطور می‌ شود از مردها بله گرفت؟


خیلی ‌ها تصور می‌ کنند اگر یک زن پیشنهاد زناشویی کردن را به زبان بیاورد، خودش را تحقیر کرده و به همین دلیل توصیه می‌ کنند که زن ‌ها با زبان بی زبانی برای راضی کردن مرد به چنین اتفاقی، هر کاری بکنند اما واژه «زناشویی» را به زبان نیاورند؛ در حالی که این طور نیست. اینکه یک زن در مورد زناشویی صحبت کند، همیشه پس زننده نیست و اگر تصور می‌ کنید مرد مقابلتان توانایی درک این موضوع را دارد، می‌ توانید به جای منتظر ماندن خودتان دست به کار شوید واکنشی که یک مرد به چنین پیشنهادی می‌ دهد، به سطح سواد، نوع تربیت، اینکه در خانواده شان چه نگاهی به زن می‌ شود و جایگاه مادرش یا خواهرهایش در خانواده او بر می‌ گردد. اگر تصور می‌ کنید او در خانواده ای که زن جایگاه بالایی دارد رشد کرده، می‌ توانید صادقانه در این مورد حرف بزنید و تکلیف خودتان را روشن کنید.