چند درصد از نهادها و سازمان ‌های کشور به اینترنت وصل هستند؟

فناوری اطلاعات > ارتباطات – ایسنا نوشت: آمارهای منتشر شده گویای آن است که تا اواسط سال ۱۳۹۴، ۶۱ درصد از مدارس کشور به اینترنت ADSL متصل شده‌اند.

طبق برنامه‌ریزی‌‌های صورت گرفته لازم بوده است تا پایان برنامه پنجم توسعه تمام کسب‌وکارهای کشور و ۶۰ درصد خانوارها به اینترنت دسترسی داشته باشند. حال طبق آمارهای اعلام شده ادارات دولتی (مرکزی) به‌طور کامل و ۱۰۰ درصدی به شبکه اینترنت متصل شده‌اند.

همچنین مروری بر وضعیت دانشگاه‌‌ها، مراکز علمی و تحقیقاتی گویای آن است که تمام این مراکز هم به اینترنت و شبکه علمی اتصال پیدا کرده‌اند. در میان کتابخانه‌‌های عمومی نیز ۹۶.۳ درصد آن‌ها به اینترنت پهن باند متصل شده‌اند و سهم دفاتر پستی از اتصال به اینترنت به ۹۰.۴ درصد می‌‌رسد.

همچنین مروری بر وضعیت موزه‌‌های کشور گویای آن است که در میان موزه‌‌های کشور تنها ۲۶ درصد آن‌ها به اینترنت متصل هستند. بیمارستانها و مراکز بهداشتی و درمانی نیز تا حدود ۹۰ درصد به اینترنت و شبکه سلامت اتصال پیدا کردند.

بانک‌‌ها و موسسات اعتباری نیز دیگر مراکزی هستند که به طور کامل و ۱۰۰ درصدی به شبکه بانکی و اینترنت اتصال دارند. همچنین در خصوص کسب‌وکارهای متصل به اینترنت تاکنون اینگونه اعلام شده که ۴۷ درصد کسب‌وکارها به اینترنت اتصال دارند.

همچنین براساس آمارهای ارائه شده در میان اقلام موجود در آرشیوهای ملی که دیجیتال شده‌اند ۹ تا ۲۰ درصد اقلام از طریق اینترنت قابل دسترسی هستند.

 

۵۶۵۶

مطلب بالا در حوزه فن‌آوری اطلاعات و در این آدرس اینترنتی در تاریخ منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.