چند دقیقه با “گلشیفته فراهانی” در هالیوود

امسال، به طور یقین سال “گلشیفته فراهانی”؛ بازیگر جوان سینمای ایران است. او در جشنواره فیلم فجر برای ایفای نقش در دو فیلم نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن شد و هم اکنون این دو فیلم بروی پرده سینماهاست. سال گذشته نیز در فیلم آمریکایی”Body of Lies” در کنار بازیگران سرشناس هالیوودی بازی کرده و قرار است این فیلم ۱۹ مهرماه سال جاری در سینماهای سراسر دنیا اکران شود.


به گزارش برنا، «گلشیفته فراهانی» بازیگر جوان سینمای ایران در فیلمی به کارگردانی “رایدلی اسکات” در کنار بازیگرانی چون “لئوناردو دی کاپریو” و “راسل کرو” از ستارگان سینمای هالیوود به ایفای نقش پرداخته است. گویا گلشیفته فراهانی در این فیلم نقش یک پرستار را ایفا می کند البته به نظر می رسد او در نقش یک پیشخدمت عرب بازی کرده است.
 

وی سال گذشته که در آمریکا بوده این فیلم را بازی کرده است. این فیلم بر اساس رمانی از دیوید ایگناتیوس(نویسنده واشنگتن پست) ساخته شده و درباره یک افسر سیا به نام راجر فریز(دی کاپریو) است که با تروریسم می جنگد و در سفر به عراق نقشه ای کشیده تا یکی از سران تروریست را دستگیر کند. اد هافمن (راسل کرو) رئیس سازمان سیا با همکاری دستیارش راجر فریس (دی کاپریو)، با طرح یک نقشه دروغین، بمب گذار القاعده با آمریکائی ها تبانی می کند و قصد فریب رهبر القاعده را دارند.


 

در این فیلم همچنین بازیگران مسلمان دیگری چون بیژن دانشمند، علی سلیمان، عمر بردونی، مهدی نبو و علی خلیل نیز بازی کرده اند.

فیلم “Body of Lies” یا “بدن دروغین” ۱۰ اکتبر(۱۹ مهرماه سال جاری) در سینماهای سراسر دنیا اکران خواهدشد. ریدلی اسکات کارگردانی این فیلم را برعهده دارد. همچنین ویلیام موناهان و دیوید ایگناتوییس نویسندگان این فیلم هستند.

 
البته گفته می شود، بعد از این فیلم بازی در فیلم جدید دیگری نیز به فراهانی پیشنهاد شد که در زمان خروج از کشور به وی اطلاع دادند که ممنوع الخروج است و دلیل آن نیز گویا این موضوع است که وزارت ارشاد اعلام کرده، بازیگران برای بازی در فیلم های خارجی باید اجازه نامه رسمی بگیرند.
فیلمبرداری فیلم سال گذشته آغاز شد و بخش های مربوط به اردن در شهر رباط؛ مراکش فیلمبرداری شده است. گفته می شود، بعد از انتخاب گلشیفته فراهانی برای بازی در فیلم، سازندگان آن تغییراتی در فیلمنامه اولیه انجام داده اند تا حضور فراهانی در فیلم با موازین خاص حقوقی و قانونی کشور در تضاد نباشد.
 
بسیاری پیش بینی کرده اند، این فیلم یکی از بخت های مسلم اسکار ۲۰۰۹ است. اسکات کارگردانی فیلم هایی چون “گلادیاتور”، “هانیبال” و “۱۴۹۲: فتح بهشت” را به عهده داشته و تا به حال چندین بار نامزد جایزه اسکار بوده است.