چند راه حل ساده برای مقابله با هکرها

فوت وفن: آنتی‌ویروس‌ و فایروال به تنهایی نمی‌توانند ضامن امنیت کامپیوتر شما باشند. هکرها و سازندگان بدافزارها و ویروس‌ها، انسان‌های بسیار زیرک و هوشیاری هستند. آنها همیشه یک پله جلوتر از نرم‌افزارهای امنیتی حرکت می‌کنند و به خوبی بیشتر ترفندهای کاربردی در امنیت سیستم ‌های مختلف را می‌دانند و از این حفره ها به نفع خود استفاده می‌ کنند.


به همین دلیل باید بدانید چگونه با تهدیدات سایبری و دزدهای امنیت مقابله کنید، پیغام‌های آلوده به تروجان را از بین ببرید و از دزدیده شدن اطلاعات کاربری خود جلوگیری کنید.

** از پسووردهای قوی استفاده کنید

سعی کنید کلمه عبوری که می‌سازید ترکیبی از عدد و حروف و حتی علامت‌ها باشد.


**حواستان به URLهای کوتاه شده باشد

از آنجا که URLهای کوتاه شده هیچ اشاره‌ای به مقصد ندارند، هکرها از این موضوع استفاده می ‌کنند و لینک ‌های ویروسی و بدافزار برای کاربران می ‌فرستند.

**هرچند وقت یک بار تنظیمات امنیت ایمیل و شبکه های اجتماعی همچون فیس‌بوکتان را چک کنید

به هر تقاضای دوستی جواب مثبت ندهید، کمی به همه چیز مشکوک باشید و اطلاعات مهم و شخصی خود را از صفحه پروفایلتان پاک کنید.


** هنگام خرید اینترنتی از معتبر و سالم بودن فروشگاه اینترنتی اطمینان حاصل کنید

هنگام خرید، شما اطلاعات حساب بانکیتان ر ادر اختیار فروشگاه موردنظر قرار می ‌دهید، پس کمی تامل و تحقیق در مورد سیستم امنیتی آنها و کسب اطمینان از فعال بودن آن زمان چندانی از شما نمی ‌گیرد.

** به طور محرمانه جست‌وجو کنید

نسخه‌های جدید مرورگرهای فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، سافاری و کروم همه گزینه‌ای به نام جست‌وجوی محرمانه دارند. نام این گزینه در مرورگرهای مختلف متفاوت است.

** مرورگرتان را آپ ‌دیت کنید

با آپ‌ دیت مرورگر، با خیال راحت‌تر می‌ توانید در صفحات مختلف وب بگردید. به روزبودن آنها نیز شما را در مقابل نسخه‌ های جدیدتر بدافزارها محافظت می ‌کند.