چند ساعت بحث با کلمنته درباره”به نام خدا”

نماینده فدراسیون پیش‌نویس قرارداد را در اختیار کلمنته قرارداد که در هر سه برگ به زبان‌های انگلیسی، آلمانی و اسپانیایی با جمله in the name of god (بنام خدا) آغاز شده بود. مربی اسپانیایی و نماینده فدراسیون برای چند ساعتی در این مورد بحث کردند، زیرا در اروپا چنین قراردادی با این نوع جملات آغاز نمی‌شود؛ اما پس از توضیحات نماینده فدراسیون ایران کلمنته متقاعد شد.

فارس:نماینده فدراسیون فوتبال برای انجام مذاکره با سرمربی آینده تیم ملی ۲۸ ساعت با خاویر کلمنته گفت و گو کرد.

سه‌شنبه هفته گذشته مسئولان فدراسیون فوتبال جلسه‌ای را با لوتار ماتیوس برگزار کردند؛ اما با توجه به پیش‌بینی‌های قبلی، آلمان را به مقصد اسپانیا ترک کرده و در شهر بیلبائو مذاکرات جدی را با خاویر کلمنته سرمربی اسپانیایی آغاز کردند.

یکی از نماینده‌های فدارسیون که وظیفه اصلی را در این زمینه بر عهده داشت، در چند نوبت و به مدت ۲۸ ساعت با کلمنته جلساتی را برگزار کردند، چراکه در چند مورد برای حضور سرمربی اسپانیایی در تهران اختلاف نظر وجود داشت که بنابر ادعای نماینده حاضر در اروپا، مشکلات به طور کامل برطرف شده و مشکلی برای فعالیت کلمنته در تهران وجود ندارد.

* نماینده فدراسیون پیش‌نویس قرارداد را در اختیار کلمنته قرارداد که در هر سه برگ به زبان‌های انگلیسی، آلمانی و اسپانیایی با جمله in the name of god (بنام خدا) آغاز شده بود. مربی اسپانیایی و نماینده فدراسیون برای چند ساعتی در این مورد بحث کردند، زیرا در اروپا چنین قراردادی با این نوع جملات آغاز نمی‌شود؛ اما پس از توضیحات نماینده فدراسیون ایران کلمنته متقاعد شد.

* کلمنته به مسئولان ایران تاکید کرده است که برای حضورش در ایران ۲ مربی همراه خود به تهران خواهد آورد که “ویدا‌کویچ” مربی تیم ملی صربستان یکی از دستیاران وی در ایران خواهد بود.

* پس از انتشار خبر انتقال کلمنته به تیم ملی ایران سازمان‌های اروپایی به ویژه اصحاب رسانه‌هایی که وابستگی شدید به صهیونیست‌ها دارند جوسازی سنگینی را علیه سرمربی اسپانیایی آغاز کردند.

کلمنته در پاسخ به شناختنش از ایران گفت: می‌دانم که ایران کشور بزرگی است و بر خلاف تصور همگان این کشور کاملا متفاوت با عراق است. محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران را می‌شناسم و اکنون چهره شناخته شده‌ای در جهان است؛ اما حوزه فعالیتم با سیاست کاملا جدا است.

کلمنته تاکید کرد: در قاره آسیا فوتبال ایران از قدرت‌های بزرگ است و در واقع در آسیای غرب قدرتمندترین تیم به شمار می رود.