چند طرح قرآنی درباره حجاب اسلامی

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از پایگاه خـبـری حجاب ؛ به نفل از خبرگزاری «حوزه» ، پایگاه اطلاع رسانی تابش کوثر اقدام به تدوین چند طرح قرآنی برای تبلیغ حجاب را بررسی نموده است. در زمینه پوشش و رعایت حجاب اسلامی توجه به سه نکته مهم لازم و ضروری است : * شناخت و معرفت کافی نسبت به مسئله […]

IMG16193727

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از پایگاه خـبـری حجاب ؛ به نفل از خبرگزاری «حوزه» ، پایگاه اطلاع رسانی تابش کوثر اقدام به تدوین چند طرح قرآنی برای تبلیغ حجاب را بررسی نموده است.

در زمینه پوشش و رعایت حجاب اسلامی توجه به سه نکته مهم لازم و ضروری است :

* شناخت و معرفت کافی نسبت به مسئله حجاب و مزایای استفاده و معایب ترک آن

* توجه و تمرکز بر روی این نکته که اصل حجاب دستور خداوند متعال است و محدوده و چگونگی رعایت آن را خالق هستی که از هر کسی بهتر نیاز و صلاح ما را می‌ داند باید تعیین کند که اگر این محدوده را به میل خود یا دیگران انتخاب کردیم از مسیر منحرف شده و به عبارتی به جای بندگی خداوند از هوا و هوس خود و دیگران تبعیت کرده ایم .

* مردان و زنان مسلمان باید بخواهند که پوشش اسلامی را انتخاب و رعایت کنند . این خواستن یکی از مسائل مهم است . دقت کنید در آیه ۴۲ سوره توبه آمده است که گروهی از مومنان در پاسخ به دستورجهاد می‌ گویند : وَسَیَحْلِفُونَ بِاللَّهِ لَوِ اسْتَطَعْنَا لَخَرَجْنَا مَعَکُمْ (به خدا سوگند یاد می‌ کنند که «اگر توانایى داشتیم، همراه شما حرکت مى کردیم!) که خداوند در آیه ۴۶ سوره توبه پاسخ می‌ دهد: وَلَوْ أَرَادُوا الْخُرُوجَ لَأَعَدُّوا لَهُ عُدَّهً (اگر آن‌ها راست مى گفتند، و مى خواستند که (به سوى میدان جهاد) خارج شوند،وسیله اى براى آن فراهم مى ساختند) که با تدبر در این آیات در می‌ یابیم که بسیاری از انسان ‌ها برای توجیه کوتاهیشان در اوامر الهی می‌ گویند که ما می‌ خواهیم این کار را (درموضوع مورد بحث رعایت حجاب) انجام بدهیم اما نمی توانیم در صورتی که اگر واقعا بخواهند و تصمیم به انجام اوامر الهی داشته باشند حتما آن کار را انجام می‌ دهند. شوربختانه عده ای ادعا می‌ کنند که ما می‌ خواهیم محجبه باشیم اما در گفتارشان صادق نیستند و هزار و یک بهانه می‌ آورند تا در انجام این واجب الهی کوتاهی کنند .

در ادامه توجه شما را به این طرح ‌های قرآنی با موضوع حجاب که توسط گروه فرهنگی تابش کوثر به صورت پوستر درآمده را جلب می‌ کنیم.

۱

۲

۳

۴

۵

۶

۷

۸