چهار جوان امریکایی، قربانی جنایتی مرموز شدند
 
images/20070808/Clues.jpg
 
جام جم آنلاین: ۳ دانشجوی امریکایی را در حیاط کالجی در نیوآرک نیوجرسی ، به شیوه اعدام کشتند اما چون دوربین های امنیتی کالج جریان آن را ضبط نکرده اند ، پلیس از شاهدان احتمالی کمک خواسته است.
به گزارش اسوشیتدپرس ، پائولا داو ، بازجوی اسکس کانتی گفت: گمان نمی کنم افراد زیادی شاهد این جنایت بوده باشند اما افرادی که مرتکب چنین جنایاتی می شوند مایل به خودنمایی و حرف زدن هستند. گمان نمی ساکت بمانند و ما امیدواریم هر کس هر خبری دارد- هر قدر کوچک و به ظاهر بی اهمیت- در اختیار ما بگذارد.
اما پلیس یک شاهد اصلی دارد و او تنها بازمانده این حمله است که به سرش شلیک و او را حدود ۹ متری برادر و ۲ دوستش رها کردند.
آن ۳ نفر را شنبه شب مجبور کردند جلوی دیواری در پشت یک مدرسه ابتدایی زانو بزنند و از فاصله نزدیک به آنان شلیک کردند.
کنی بابین ، از دوستان خانوادگی این دختر گفت حال ناتاشا آئه ریل ۱۹ ساله رو به بهبود است. او از همه چیز آگاه است ومی داندچه اتفاقی برای برادر و دوستانش رخ داد.
پل لوریکوئت سخنگوی دفتر دادستان گفت دوربین های امنیتی زاویه دید مناسبی داشتند اما درست کار نمی کردند.
ویلی فریمن مدیر امنیت برای مدارس ناحیه نیوآرک گفت ممکن است ۲ دوربین از ۳ دوربین محوطه مدرسه را خراب کرده باشند.
گری اف.مک کارتی مدیر پلیس داو و نیوآرک پس از دیدار از حیاط مدرسه خواستار کمک مردم شد. برای اطلاعات منتهی به دستگیری قاتلان ۵۰ هزار دلار جایزه تعیین شده است.
۴ قربانی ساکن نیوآرک بودند و قرار بود پاییز امسال در کلاس های دانشگاه ایالتی دلاویر شرکت کنند. هیچکدام سوء سابقه نداشتند و به گفته اقوام و همسایگان اهل مشروب الکلی و مواد مخدر نبودند و در باندهای خلافکار شرکت نداشتند. داو گفت آنان بچه های خوبی بودند و در حیاط مدرسه مشغول گوش دادن به موسیقی بودند.
قربانیان ترانس برادر ۱۸ ساله مجروح، داشون هاروی، دوست همکالجی ۲۰ ساله او و جوان ۲۰ ساله دیگری به نام لوفمی هایتاور بودند که تازگی در دانشگاه ثبت نام کرده بود.
هایتاور و برادر و خواهر از زمان مدرسه ابتدایی دوست و از نوازندگان گروه موسیقی دبیرستان وست ساید بودند. احتمال این که سرقت انگیزه جنایت بوده باشد ، وجود دارد.
وین تاکر ، پدرخوانده آئه ریل گفت آنها بچه های نترسی بودند. خود من پس از تاریک شدن هوا از خانه بیرون نمی آیم.
یکی از همسایگان که حاضر نشد خود را معرفی کند گفت مردم ترسیده اند. ما می خواهم عوامل این جنایت دستگیر شوند. این بلا می توانست سر هر کسی بیاید.