چوپان دروغگو دستگیر شد

پس از فروختن سکه‌های قلابی

چوپان دروغگو دستگیر شد

جام جم آنلاین: سرهنگ عباسعلی محمدیان رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ ، از دستگیری چوپانی که ادعا می‌کرد، سکه‌های طلای تاریخی را کشف کرده و قصد فروش آن‌ها را دارد، خبر داد.به گزارش ایسنا ، سرهنگ محمدیان درباره جزییات این خبر اظهار کرد: در تاریخ ۱۲ خرداد ماه امسال، شخصی با مراجعه به کلانتری ۱۳۶ فرجام، با تنظیم شکایتی مدعی شد که شخصی از وی کلاهبرداری کرده و ۱۵۰۰ عدد سکه بی‌ارزش را به مبلغ ۱۷۰ میلیارد ریال به وی فروخته است. همچنین در تاریخ ۱۹ تیرماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری ۱۴۴ جوادیه، کلاهبرداری مشابهی را به پلیس گزارش داد که پرونده این دو شاکی جهت انجام تحقیقات تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.


وی در رابطه با چگونگی رسیدگی به این پرونده گفت: ماموران پلیس در تحقیقات خود متوجه شدند که شخصی به نام «حمید» ۱۹ ساله ساکن شهرستان الیگودرز، به صورت اتفاقی با شماره تلفن‌های همراه تماس گرفته و با نام جعلی «علی گودرزی» ادعا می‌کرد، چوپانی است که در هنگام کار، تعداد زیادی سکه طلای تاریخی پیدا کرده و می‌خواهد این سکه‌ها را به یک شخص عادی و غریبه بفروشد.


سرهنگ محمدیان افزود: در پرونده اول، تماس متهم با فردی در شهرستان سبزوار صورت گرفته بود که وی با هماهنگی داماد خود در تهران با متهم تماس گرفته و آمادگی خود را برای دریافت سکه‌ها اعلام می‌کند و جهت تحویل پول و دریافت سکه‌ها راهی الیگودرز شده و در تاریکی شب در نقطه‌ای خارج از شهر با متهم قرار ملاقات گذاشته بود. متهم نیز به همراه فردی دیگر به نام «حسن» که در حال حاضر متواری است و همچنین کیسه‌ای که سکه‌ها در داخل آن بوده، در محل مذکور حاضر شدند.


وی با اشاره به این که متهم اصلی پرونده در زمان تحویل از نشان دادن سکه‌ها به شاکی خودداری کرده و تنها گوشه‌ای از یک سکه را به شاکی می‌دهند، تا وی برای اطمینان از صحت گفته‌های متهم، آن را به شخص مورد اعتمادی نشان دهد، افزود: شاکی پرونده با نشان دادن سکه‌ها به یک طلافروشی از عیار آن اطمینان حاصل کرد، اما از متهم خواست که برای انجام معامله به تهران بیاید.


رییس پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: متهم پرونده در قرار بعدی که در یکی از پارک‌های جنگلی شمال تهران در ساعت ۹ شب گذاشته شده بود، ۱۵۰۰ عدد سکه تقلبی را به شاکی تحویل داد و به ازای آن، مبلغ۱۷۰ میلیارد ریال وجه نقد را دریافت کرده و متواری شد. در پرونده دوم نیز متهم به صورت اتفاقی با فردی تماس گرفته و ادعای قبلی خود را مطرح کرد. در نتیجه شاکی دومین پرونده نیز در شهر الیگودرز با دریافت ۱۴۰۰ عدد سکه طلا مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال وجه نقد به وی پرداخت کرده بود.


سرهنگ محمدیان درباره چگونگی دستگیری این کلاهبردار اظهار کرد: در تاریخ ۱۹مردادماه امسال با پیگیری ماموران پایگاه چهارم آگاهی تهران بزرگ، وصول‌کننده یکی از چک‌های پرداخت شده که مطلق به فردی به اسم «محمدعلی» بود، شناسایی شد و با هماهنگی یاسینی ـ بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی ناحیه چهار تهران ـ اقدامات لازم برای دستگیری وی انجام شد. اما فرد مورد نظر که یک کلاهبردار سابقه دار بود، متواری شده بود. در نتیجه ماموران با هماهنگی یکی از مالباختگان با شماره متهم تماس گرفته و درخواست می کنند که مایل هستند، اگر سکه‌های بیشتری در اختیار دارد، آن‌ها را نیز خریداری کنند.


بنابه گفته رییس پلیس آگاهی تهران، ماموران پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در نیمه شب ۲۱ مرداد ماه امسال، با انجام یک معامله سوری در خارج از شهر الیگودرز ، موفق شدند در پی درگیری با متهمان و شلیک پنج تیر هوایی، متهم اصلی به نام «حمید» را دستگیر کنند اما همدست وی به نام «حسن» متواری شد که تلاش برای دستگیری وی از سوی پلیس ادامه دارد.