چگونه احساسات منفی را از خود دور کنیم؟

ایرنا: محققان دانشگاه وینسکانسین روز سه شنبه روش‌هایی را ارایه کردند که موجب آرامش و از بین بردن احساسات منفی می‌شود.

به گزارش رویترز اغلب افراد دارای اختلالات روانشناسی هستند که خود نیز از آنها بی‌اطلاعند و به آن به چشم مشکل نمی‌نگرند.

به گفته متخصصان زندگی با تمام مشکلات آن سرشار از زیبایی است و نباید به افکار و احساسات منفی اجازه رشد داد. مهمترین روش ارایه شده برای حل این مشکل واداشتن مغز به تفکر و تمرکز است.

در این راستا یک تمرین ذهنی ارایه شده است که آزمایشات اخیر نشان می‌دهد که با تکرار روزانه این تمرین ساده در کمتر از سه هفته فرد تمام احساسات و افکار منفی را در ذهن خود ازبین می‌برد و شیوه نگرش او به زندگی کاملاً متفاوت می‌شود.
تمرین ذهنی به این شکل است :

روی یک تخت دراز بکشید و چشمان خود را ببندید؛ سعی کنید ماهیچه ها را کاملاً آزاد کنید به‌طوری که هیچ‌یک از آنها منقبض نباشند. روی جریان تنفس خود تمرکز کنید و تمام حواس خود را به نوک بینی که بازدم از آن خارج می‌‌شود معطوف کنید. اگر ناگهان فکر دیگری به ذهنتان خطور کرد آشفته نشوید. فقط کافی است به آن فکر جدید توجه نکنید و با آن مبارزه هم نکنید و مجدد روی جریان تنفس خود تمرکز کنید. می‌بینید که فکر مزاحم چه‌طور به‌راحتی ذهنتان را ترک می‌کند. این کار را دو تا سه بار در روز تکرار کنید.

این تمرین همان مدیتیشن است. افرادی که به این راهکار توجه کرده بودند، هنگامی که پس از سه هفته به پزشک مراجعه کردند و پزشک متخصص آنها را مورد آزمایش‌های پیچیده مغزی قرار داد در کمال تعجب مشاهده کردندکه عملکرد مغز متفاوت شده است و دیگر فرد تمایلی به افکار منفی ندارد.

یک نظر برای "چگونه احساسات منفی را از خود دور کنیم؟" ارسال شده
  1. ناشناس گفت:

    ALIIIIIIIIIIIII BOOOOOOOOOOOD