چگونه به یک خواننده حرفه ای زبان بدن شویم

حداقل ۱۵ دقیقه در روز زبان بدن سایر افراد را بررسی کنید. یکی از محل ‌های مناسب برای تمرین، جاهایی است که افراد با یکدیگر تعامل دارند.

کسب و کار  – مجله اینترنتی آتا ایران

چگونه به یک خواننده حرفه ای زبان بدن شویم

حداقل ۱۵ دقیقه در روز زبان بدن سایر افراد را بررسی کنید. یکی از محل ‌های مناسب برای تمرین، جاهایی است که افراد با یکدیگر تعامل دارند.

به عنوان مثال، اگر اهل سفر زیاد با هواپیما هستید یا کارتان به طوری است که با هواپیما زیاد سفر می‌ کنید فرودگاه مکان خوبی برای مشاهده طیف کاملی از حرکات افراد است زیرا افراد به طور کاملاً آزاد، شوق، خشم، غم، خوشحالی، عدم صبوری و بسیاری دیگر از عواطف و احساسات خود را نشان می‌ دهند.
مکان ‌های اجتماعی، ملاقات ‌های تجاری و مهمانی ‌ها نیز مثال ‌های خوب دیگری هستند. وقتی شما در زمینه هنر خواندن زبان بدن تسلط پیدا کنید، می‌ توانید به یک مهمانی رفته، تمام عصر را در گوشه ای بشینید و صرفاً از تماشا و تحلیل زبان بدن دیگران لذت ببرید.

ما انسان ‌های عصر جدید در خواندن علائم زبان بدن ضعف بیشتری نسبت به اجداد نخستین خود داریمد، زیرا کلمات باعث حواس پرتی ما می‌ شوند.

تلویزیون نیز منبع خوب دیگری برای یادگیری زبان بدن است. صدای تلویزیون را کم کنید و سعی کنید در ابتدا با دیدن تصویر بفهمید چه اتفاقی در حال رخ دادن است. هر چند دقیقه صدا را زیاد کنید و بررسی کنید که تا چه میزان در خواندن علائم غیرکلامی دقت داشته اید. پس از مدتی که از انجام این تمرین بگذرد، می‌ توانید کل برنامه را بدون صدا تماشا کنید و محتوای آن را درک کنید، درست مانند کاری که افراد ناشنوا انجام می‌ دهند.

با فراگیری نحوه درک زبان بدن نه تنها درک خواهید کرد چگونه سایرین سعی در تسلط بر شما دارند، بلکه از این مهمتر یاد می‌ گیرد تا نسبت به عواطف و احساسات سایر افراد حساس تر باشید. درست همانطور که پرنده شناسان آماتور از تماشای پرندگان و بررسی رفتار آن‌ها لذت می‌ برند، رفتارشناسان و افراد علاقه مند به این حوزه که عواطف و احساسات انسان ‌های دور و برشان برای آن‌ها مهم است از تماشای علائم غیرکلامی انسان ‌ها در دفتر کار، محیط ‌های اجتماعی، تلویزیون یا هر جای دیگری که محیط تعامل افراد مختلف است لذت می‌ برند.
چنین افرادی در واقع می‌ خواهند از وضعیت عاطفی انسان ‌های دور و بر خود آگاهی کسب کنند تا در نهایت اطلاعات بیشتری در مورد ذات وجودی و عواطف خودشان بدانند و این که چگونه می‌ توانند رابطه شان با سایر افراد را بهتر کنند.