چگونه زن و شوهری صمیمی باشیم؟

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از جام جم سرا؛ از دسته عواملی که زندگی مشترک را شاد و رضایت بخش می‌‌کند حس شوخ طبعی، تنوع، اعتماد متقابل، تفاهم، تمرکز بر نکات مثبت زندگی، توجه به خصوصیات خوب طرف مقابل، همیاری، مشورت، ارج و دوست داشتن است. در مقابل، مقایسه رابطه خود با دیگران همه چیز را خراب می‌‌کند.

بنابر مطالعه‌ای در دانشگاه تکزاس، رضایت زوج‌‌ها از یکدیگر به راحتی به دست می‌‌آید به شرطی که خود را با زوج‌هایی که می‌‌شناسند مقایسه نکنند. براساس این مطالعه، وقتی زوجی یکدیگر را برای ازداج انتخاب می‌‌کنند تصور و احساسی خوب نسبت به یکدیگر دارند تا زمانی که یکی از آن‌‌ها در ذهن یا به زبان طرف مقابل یا زندگی‌شان را با دیگری مقایسه کند.

بهترین روش برای تضمین زناشویی و افزایش شادی فکر کردن به این مضوع است که چه انتخاب درستی داشته‌اید و تا چه حد از زندگی‌تان رضایت دارید. علاوه بر این، باید تمام تلاش خود را متمرکز بر افزایش شادی و حفظ دستاوردهای خوب و خوشایند زندگی مشترکتان کنید.

مقایسه خود با دیگران یا زندگی خود با زندگی زوج‌‌های اطراف، آفتی خانمان سوز در زندگی زناشویی است. به همین دلیل سعی کنید زندگی و دستاوردهای آن را با روزهای ابتدایی آشنایی‌تان مقایسه کنید و تلاش کنید موفقیت‌هایتان را بیش‌تر کنید. در ضمن، فراموش نکنید که شما تنها ظاهر زندگی افراد را می‌‌بینید و هیچ اطلاعاتی راجع به داخل و حقایق آن ندارید پس مقایسه‌تان بی پایه و بنیاد است.

منبع: باشگاه خبرنگاران