محصولات دانلودی

چگونه می‌‌توان به رشد مو کمک نمود؟

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از جام جم سرا ،​ آن‌چه در ادامه می‌‌خوانید، عادت‌‌های اثبات‌شده‌ای است که باعث افزایش سرعت رشد موها می‌‌شود.

۱. ماساژ ملایم پوست سر، داروهای موضعی و لیزرهای شانه‌ای

برای بهبود گردش خون در ناحیه سر و تسریع رشد مو معمولا توصیه می‌‌شود روزانه به کمک سر انگشتان، پوست سر را ماساژ دهید. به این ترتیب اکسیژن بیشتری به ریشه موها می‌‌رسد. البته این روش را برای برخی افراد چندان توصیه نمی‌کنیم زیرا در افرادی که پوست سر چربی دارند، ماساژ دادن کف سر یا شانه کردن بیش از حد باعث چرب شدن بیش‌تر موها و ریزش آن می‌‌شود. برای افزایش جریان خون روش‌‌های دیگری هم وجود دارد که یکی از آن‌ها به کار گیری ماینوکسیدیل است. امروزه لیزر‌‌های شانه‌ای هم وارد بازار شده تا به کمک امواج لیزر کم‌توان کف سر را گرم ‌کنند و با تحریک عروق، باعث افزایش جریان خون ‌شوند.

۲. پرهیز از بستن موها

برس زدن‌‌های تهاجمی و به کار گیری کش موهایی سفت یا بافت موهایی که مو را در کشش قرار می‌‌دهد، مانع رشد مو می‌‌شود. به کار گیری کش مو یا بستن و بافتن مو خوب است و مانع اصطکاک زیاد مو با لباس می‌‌شود اما باید مو را با شیوه‌ای درست و ابزار مناسب بست. در عین حال، باید اجازه داد موها هراز‌گاهی هوا بخورند. بستن مرتب موها یا استفاده مداوم از روسری و کلاه باعث خفه شدن ریشه موها می‌‌شود.

۳. پرهیز از مواد شیمیایی

رنگ و مش کردن موها، صاف و فر کردن و استفاده مرتب از سشوار و اتوی مو به ساقه مو آسیب می‌‌رساند و سبب خشکی و کدری آن می‌‌شود. در صورتی که به‌طور مرتب از این روش‌‌ها استفاده کنید، ممکن است حتی ریشه مو هم صدمه ببیند.

۴. شتشوی درست و مرتب مو

هنگام شستشوی موی سر باید به ۲ نکته مهم توجه داشته باشید؛ خوب آب بکشید تا اثری از مواد شوینده روی پوست سر باقی نماند زیرا باقیمانده مواد شیمیایی می‌‌تواند سبب تحریک پوست سر و آسیب به ریشه و کندی رشد مو شود. درجه آب را هم کم کنید تا گردش خون تحریک و رشد موها تسریع شود.

۵. مدیریت استرس

استرس و اضطراب بالا بدن را خسته می‌‌کند و سبب بی‌ثباتی و ضعف بدن می‌‌شود. این موضوع به شدت بر رشد موها اثر منفی دارد و سبب توقف یا کندی رشد موها می‌‌شود.

۶. مراقبت‌‌های فردی

استفاده مفرط از محصولات بهداشتی به نفع سلامت موها نیست و سبب خفه شدن ریشه موها و تحریک شدید پوست سر می‌‌شود. تا جای ممکن به موهایتان فرصت تنفس بدهید. بعد از شستشوی موها می‌‌توانید از ماسک مو استفاده کنید، اما تنها یک بار در هفته. ما معمولا شستشوی روزانه موها را توصیه نمی‌کنیم زیرا این کار سبب خشکی پوست سر می‌‌شود و این مساله خودش به رشد موها آسیب می‌‌زند.

منبع : هفته نامه سلامت

مطلب بالا در حوزه آموزشی مردان و جوانان و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۹ May 2016 | 11:45 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما