چگونه یک کانال ریکی شویم؟

چگونه یک کانال ریکی شویم؟
شاید روزی احساس کنید ، نمی خواهید فقط دریافت کننده ی ریکی باشید ، بلکه مایلید آن را به دیگران نیز منتقل نمایید و شاید درمان با ریکی را تجربه کرده اید و حالا می خواهید آنرا برای خود بکار برید . نیازهای ضروری برای رسیدن به این کار چیست؟ نخستین باری که بودو باگینسکی درباره ی ریکی شنید ، فوراً برای دوره ی بعدی آن ثبت نام کرد . توضیح کوتاهی او را متقاعد ساخت ، که این همان شیوه ی درمانی است که طی سالهای کار حرفه ای خود ، در جستجوی آن بوده است . از سوی دیگر ، شلیلا پیش از حضور ، خواستار «درمان آزمایشی» بود. حال آنکه ، دوستی دیگر یک سال طول کشید تا به همان تصمیم برسد . چنانچه می بینید ، در اینجا نیز هیچ قانون سخت و شدیدی وجود ندارد.
ریکی آنقدر ساده است که کودکان نیز می توانند دو روزه آنرا بیاموزند . با این وجود ، میل بکار بردن ریکی باید صادقانه جهت نفع خود و دیگران باشد و نه بر پایه ی خیالات بیهوده ، هنگامی که ذهن شما درباره ی این مساله روشن شد ، دیگر چیزی مانع از شرکت شما در سمینار ریکی نیست .
معمولاً ده تا بیست و پنج نفر با شغلهای گوناگون در سمینارهای نخستین مرحله (ریکی یک) شرکت می کنند . برخی از آنها پزشک و بعضی خانه دارند . دانشجویان و مردمی که در مسیرهای گوناگون زندگی قرار دارند ، نیز در این دوره ها شرکت می کنند . در هر صورت ، این سمینارها در فضایی آسوده تشکیل می شود . آنچه که به نظر بعضی از شرکت کنندگان عجیب است ، ایجاد صمیمیت بسیار در افراد شرکت کننده ، در طول سمینارهاست . معمولاً نخستین بخش دوره با توضیحات مقدماتی آغاز می شود و سپس معلم ریکی در چهار مرحله تعلیم این بخش می پردازد .
یادگیری ریکی مانند سایر روشهای طب و پزشکی نیست همگی ما با این انرژی درونی زاده شده ایم ، زیرا ریکی قوه ی حیاتی است . در حین چهار مرحله سنتی از یادگیری ، کانال شفابخش در درون شما گشوده می شود ، تا شما را با جریان انرژی ریکی هماهنگ سازد.
تجربه ی این هماهنگی برای بسیاری از مردم هیجان انگیز است ، اما این کتاب ، محل دادن اطلاعات دقیق نیست . تنها کلمات نمی توانند حق این تجربه را ادا کنند و از شما کانالی برای دریافت ریکی بسازند . مضاف بر آن ،ارتباط میان معلم و شاگرد در حین تعلیم ریکی مزایای خاصی دارد ، معلم می تواند به پرسشهای شما پاسخ گوید . دیگر آنکه ، هر معلم بخشی از جریان سنتی استادانی است ، که دورانی طولانی دانش راستین ریکی را در شکل بنیادین حفظ کرده اند ، از این رو ، آنها خلوص و کارایی آنچه را که می آموزید ، تضمین می کنند .
بعد از نخستین بخش یادگیری ریکی ، انرژی ریکی در دستهایمان جریان می یابد . احتمالا ًاستاد به شما می گوید که پیشاپیش ، دستهایتان را روی بدن خود بگذارید و ببینید که چه اتفاقی می افتد وقتی که پس از تعلیم ، این کار را انجام می دهید، تفاوت قابل ملاحظه ای نسبت به قبل احساس خواهید کرد . چون انرژی لطیف، گرم ، لذتبخش و شفا دهنده ای در دستهایتان جریان می یابد .
در حین مراحل مختلف تعلیم ، حرکتهای گوناگون دست در موقع درمان را می آموزید ، که بسیار ساده اند . سپس با شنیدن موسیقی دلپذیری در متن ، تاثیر انرژی دستهایتان را بر یکدیگر امتحان خواهید کرد . در نخستین آزمونها ، ممکن است بعضی از شرکت کنندگان تجارب بسیار مهیجی داشته باشند و بعضی فقط آرامش و هماهنگی احساس می کنند . پس از آنچه تجربه کردید ، با یکدیگر و معلم خود صحبت می کنید در طول دوره ی سمینار ، مشاهده خواهید کرد چگونه حالت چهره ی شرکت کنندگان تغییر می کند و جوانتر و شادابتر به نظر می رسند. چهره ی بعضی از آنها بسیار می درخشد با نگاهی در آینه به خود ، چشمان بسیار شادی را خواهید دید ، که به شما خیره شده اند پیش از پایان سمینار ، مدرک دوره ی اول را به شما خواهند داد ، سپس ، همه با محبت از یکدیگر جدا می شوید .
با گذراندن این مرحله ، می توانید به کمک دستهایتان خود و دیگران را درمان کنید . همچنین قادر خواهید بود ، برکارآیی داروها بیفزایید و سلامتی غذا و لوازم آرایشی را نیز تقویت بخشید می توانید از قدرت شفابخش انرژی ریکی برای حیوانات و گیاهان نیز استفاده کنید.
سمینارهای ریکی در زمانهای مقرر ، در بسیاری از شهرها برگزار می شوند و می توان جزئیات برنامه ها و سایر اطلاعات را از استادان ریکی و جامعه ی ریکی کسب کرد . بدین ترتیب ، از برنامه های متفاوت با خبر شده و آنگاه می توانید مناسب ترین برنامه را انتخاب کنید.
اگر بتوانید حدود ده فرد علاقمند را در همسایگی خود گرد آورید ، احتمالاً یک معلم ریکی آماده ی برگزاری سمیناری اختصاصی برای شما خواهد بود .
پس از دریافت مدرک مرحله اول، زمان آزمایش ریکی فرا می رسد. تقریباً همه ی ما افرادی را می شناسیم که مایل به درمان هستند : نوزاد خواهرمان ، مادربزرگی که استخوان لگن او شکسته ، دختر جوانی که در دوران عادت ماهیانه دچار مشکل است ، همکاری که همیشه حالتهای روحی بدی دارد و احتمالاً سگ همسایه که چند روز است می لنگد.
از این فرصت ، باید به خوبی بهره برد اگر فردی در یک کلینیک یا مطب کار می کند ، موقعیت خوبی برای درمان با انرژی دارد پس از مدت کوتاهی ، نخستین شگفتیها رخ می دهد و تجربیات بسیار عمیق و لذت بخشی ، از طریق قدرت شفا بخش دستان خود ، کسب می کنید . هیچ گاه فراموش نکنید که این نیروی شفا بخش متعلق به شما نیست. با توجه به این امر باید بسیار متواضع باشید . هیچ گاه نمی دانید که دفعه ی بعد ، انرژی چگونه عمل می کند . اما باید یک نکته ی مهم را یادداشت کنید : هرچه بیشتر ریکی بدهید ، انرژی جاری در دستهایتان قوی تر خواهد شد . بنابراین ، استفاده ی از ریکی تا حد ممکن به سود شما و دیگران است . با این حال ، اگر از ریکی مدت زیادی استفاده نکرده اید ، نگران نباشید حتی اگر سی سال از آن استفاده نکنید ، در تمام زندگیتان یک کانال ریکی خواهید بود به راستی این مساله شکفت انگیز نیست؟
هنگام درمان دیگران ، احساس می کنید که ریکی بر شما نیز تاثیر می کند ، تغییرات مثبت و اساسی روی می دهد و چیزهای تازه ای شروع به رشد خواهند کرد . حالا می توانید ساختارهای کهنه ای را که بیش از حد به جا مانده اند ، به دور افکنید و شاهد هدایت و راهنمایی بیشتری باشید. در همین زمان ، ممکن است تجارب سرکوب شده ، به سطح آگاهی شما بیایند ، یعنی وقت مرتفع ساختن آنها رسیده است .
البته ، این تجربه همیشه خیلی مطبوع نیست احتمالاً برای بعضی از افرادی سرعت این رشد تازه ، بیش از حد سریع است و شاید بخواهند مدتی ریکی را «به کنار نهند» برای مثال ، یکی از دوستانمان پس از آنکه چند بار فردی را با ریکی درمان کرد ، تجارب خاصی در رابطه با کواندالینی داشت . (کونادالینی انرژی است که از انتهای ستون مهره ها به بالا جریان می یابد) . در همین زمان ، پشت دردی که در دوره های طولانی مراقبه ی خود داشت ، دوباره آشکار شد . او تصمیم گرفت ریکی دادن به دیگران را چند روز متوقف کند و برخود متمرکز شود.
پس از مدتی ، علائم از میان رفتند و به زودی احساس شادابی کرد ، گویی از حمامی طراوت بخش قدم بیرون نهاده است . اگر شما نیز خود را در چنین موقعیتی یافتید ، فقط احساس درونیتان را دنبال کنید . معمولاً رشدی که در شروع دادن ریکی تجربه می کنید ، با هماهنگی بسیار صورت می گیرد ، اما برای رشد و دگرگونی هایی که روی می دهد، آماده باشید و با این آمادگی هر آنچه را که پیش می آید بپذیرد . هنگامی که ، چند هفته ، یا چند ماه تجربیاتی کسب کردید ، می توانید جنبه های تازه ای از ریکی را یاد بگیرید و بر توان درمانتان بیافزایید .
ریکی بخش دو ، راه موثری برای دستیابی به این توان است در این مرحله ، استاد نظر می دهد چه کسی می تواند در چنین دوره ای شرکت کند و چه کسی باید به کار کردن با ریکی یک ادامه دهد .
معمولاً این دوره ها چند روز طول می کشد و باید چیزهای بیشتری یاد گرفت . شما با بعضی از نمادهایی کار می کنید ، که دکترو اوسویی کشف کرده است . این نمادها را باید حفظ کرد ، زیرا اجازه ندارید آنها را بنویسید . پس از تعلیم شخصی ریکی دو قادر خواهید بود:
۱- بر تاثیر درمانتان بیافزایید .
۲- بر اساس شیوه ی ذهنی شفا دهید .
۳- شیوه ی درمان غیابی را بکار گیرید . (شما قادر خواهید بود بدون نیاز به دیدن بیمار، از راه دور درمان کنید) . از این درمان در بخشهای ده و یازده صحبت شده است .
پس از آنکه دوره ی ریکی دو را گذراندید ، ممکن است حس کنید مایل به تعلیم دادن ریکی به دیگران هستید ، تا از خود آنها کانالهایی برای جریان ریکی بسازند . درمانگران زیادی در این راه قدم نمی گذارند اما این امر به رضایت و رشد بیشتر و برکت خاصی می انجامد .