چگینی: در «چارخونه» قصد توهین به افغانی‌ها را نداشته‌ایم
چگینی: در «چارخونه» قصد توهین به افغانی‌ها را نداشته‌ایم


خبرگزاری فارس: تهیه‌کننده سریال تلویزیونی «چارخونه» گفت: در این مجموعه تلویزیونی به هیچ‌کس توهین نشده است و قصد توهین به شخصیت، کشور و لهجه افغانی‌ها را نداشته‌ایم.


محسن چگینی در گفت وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: روندی که داستان مجموعه «چارخونه» طی می‌کند مسیری است که از قبل آن را تعیین کرده‌ایم و در آن قصد توهین به هیچ شخصیت، کشور، لهجه و… را نداریم.
وی افزود: از قبل هم شخصیت‌هایی که به تازگی به مجموعه اضافه شده‌اند، تلویحا اعلام کردند که افغانی نیستند و در قسمت‌های آینده هم این ماجرا وضوح بیشتری پیدا خواهد کرد.
وی در ادامه درباره اعتراض رایزن فرهنگی کشور افغانستان نسبت به این سریال در یکی از سایت ها گفت:اول باید بررسی کرد که چنین مساله‌ای صحت دارد یا خیر؟ و این مصاحبه منبع و سند دارد یا خیر؟ شاید خود رایزن فرهنگی از چنین مساله‌ای بی‌خبر باشد.
وی افزود: تمام صحبت‌هایی که در این گفت‌وگو آمده ضد و نقیض است، زیرا ما از سفارت افغانستان نماینده داشته‌ایم که به اینجا آمده و از پشت صحنه این سریال دیدن کرده‌ است، در ضمن اگر دولت افغانستان نسبت به این مجموعه واکنش داشته باشد از طریق وزارت امورخارجه می‌تواند پی‌گیری کند و وزارت امورخارجه نیز آن را به سازمان صدا و سیما انتقال دهد.
وی با بیان اینکه این کار یک اظهار نظر شخصی است گفت: باید رسمی بودن این گفت‌وگو محرز شود و برایمان روشن شود که چنین حرف‌هایی زده شده یا خیر.
چگینی اظهار داشت: تا زمانی که اساس این مصاحبه و خبر مشخص نیست، ما درباره آن اظهار نظری نمی‌کنیم زیرا در این مصاحبه بر وجود مسئله‌ای که نیست، تاکید شده است.
وی در پایان گفت: اینگونه اظهار نظرهای شخصی کاری غیر حرفه‌ای است و اگر پای روابط بین دو کشور در میان است باید اعتراضات به طور رسمی ارائه شود تا ما هم به طور رسمی پاسخگو باشیم.
مجموعه تلویزیونی «چهارخونه» به کارگردانی “سروش صحت” که مدتی ست از شبکه سه سیما پخش می‌شود، به تازگی اقدام به افزودن شخصیتی جدید به نام «شنبه» کرده‌است. این نقش که توسط «جواد رضویان» ایفا می‌شود، یک جوان به ظاهر افغانی‌ است که قصد دارد از سادگی اعضای خانواده سریال، سوءاستفاده کند.