محصولات دانلودی

کاخ دلماباغچه استانبول Dolmabahce Palace

کاخ دلماباغچه استانبول جبهه ای به طول ۶۰۰ متر در کنار ساحل تنگه در سمت اروپایی دارد. کاخ دلما باغچه ترکیبی از هنر اروپایی بوده و …

این کاخ جبهه ای به طول ۶۰۰ متر در کنار ساحل تنگه در سمت اروپایی دارد. کاخ دلما باغچه ترکیبی از هنر اروپایی بوده و در بین سالهای ۱۸۴۳ – ۱۸۵۶ ساخته شده و در ۳ طبقه و به صورت قرینه است و دارای ۲۸۵ اتاق و ۴۳ سالن می‌ باشد.

کاخ دلماباغچه استانبول Dolmabahce Palace

کاخ ساحلی به طول ۶۰۰ متر در کنار تنگه دارد. از طرف خشکی نیز دارای ۲ درب که یکی از آن‌ها دارای تزئینات فراوان است می‌ باشد. در وسط این کاخ ساحل که باغچه ای تمیز و زیبا آن را احاطه کرده یک سالن مراسم و باله که از سایر قسمت ‌ها مرتفع تر است دیده می‌ شود. دیوارها و سقف این کاخ با نقاشی ‌های هنرمندان اروپایی و با استفاده از چندین تن تزئینات طلایی دکور بندی شده است. در سالن و اتاق ‌های مهم همه اشیاء به یک رنگ می‌ باشد. کف کاخ در نقاط مختلف با یکدیگر متفاوت و با پارکت ‌های چوبی منقوش مفروش شده است. قالی ‌های پشمی و ابریشمی به عنوان زیباترین آثار هنری ترکیه در جای جای کاخ گسترده شده است. آثار هنرهای دستی نادر اروپایی و خاور دور نیز نقاط مختلف کاخ را تزیین نموده است. لوستر کریستالی، شمعدان و شومینه ‌ها نیز در بیش‌تر اتاق ‌ها خود نمایی می‌ کند.

کاخ دلماباغچه استانبول Dolmabahce Palace

بزرگترین سالن باله کاخ ‌های دنیا در این کاخ است. یک لوستر عظیم کریستالی ۴/ ۵ تن از سقفی به ارتفاع ۳۶ متر آویزان شده است. از میان ۶ حمام موجود، حمام بخش اندرونی با مرمرهای حجاری شده تزیین شده است. گالری ‌های فوقانی سالن بزرگ ویژه ارکستر و دیپلمات ‌ها
بوده است. به بخش حرم پس از عبور از راهروهای طولانی وارد می‌ شویم. از این ساختمان که درب ورودی آن از طرف بشیکتاش می‌ باشد، ا کنون به عنوان موزه هیکل و نقاشی استفاده می‌ شود.

منبع: اینترنت

مطلب بالا در دسته‌بندی جالب و خواندنی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۳ January 2015 | 8:30 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما