تا سرانه دانشجوئی مشخص نشود، کاهش شهریه عملی نیست
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:


تا سرانه دانشجوئی مشخص نشود، کاهش شهریه عملی نیست


خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: تا زمانی که هزینه سرانه دانشجوئی در دانشگاه‌ها مشخص نشود، بحث کاهش شهریه قابل اجرا نیست.


محمد حسین دوگانی در گفت و گو با خبرنگار فارس در شیراز افزود: ما ابتدا باید هزینه‌ها را بر اساس سرانه دانشجو در تمام دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و با توجه به رشته، مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه مشخص کنیم، بعد درباره کاهش شهریه صحبت کنیم.
نماینده فسا در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: دولت اول باید در مورد کمک بلاعوض و وام به دانشگاه‌ها تصمیم بگیرد و آن را اجرا کند و بعد در ازای مبلغ کمک و وام از میزان شهریه بکاهد.
وی، با تصریح اینکه در بودجه ۸۵، مبلغی برای کمک به صندوق رفاه دانشجوئی در دانشگاه‌های دولتی و غیرانتفاعی پیش بینی شده است، تصریح کرد: در تعیین شهریه برای دانشجویانی که مدتی در خارج از کشور تحصیل کرده و اکنون در دانشگاه‌های دولتی به تحصیل مشغول هستند، نباید شهریه خارج ملاک باشد، زیرا ملاک، هزینه‌های داخل کشور است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: این اقدام خود سرانه بعضی دانشگاه‌ها برای افزایش شهریه باعث خواهد شد تا دانشجویان، انگیزه‌ای برای تحصیل در داخل کشور نداشته باشند.