کدام مقصر است ؛ پرسپولیس یا ورزشگاه آزادی؟
images/20070825/malek.jpg : اختلافات پنهان باشگاه پرسپولیس با مسوولان ورزشگاه آزادی درست زمانی بالا گرفت که هدایت الله ممبینی سوت پایان بازی پرسپولیس و پگاه را به صدا درآورد.
پرسپولیسی ها به حامی مالی باشگاه تعهد داده اند که در پایان هر مسابقه و هنگام مصاحبه مطبوعاتی از تبلیغات آن موسسه در سالن کنفرانس استفاده کنند ، وگرنه ۱۰۰میلیون تومان جریمه خواهند شد. به همین خاطر وقتی مدیر مجموعه ورزشی آزادی اجازه تبلیغ حامی مالی پرسپولیس را به مسوولان این تیم نداد ، مدیرعامل باشگاه هم اجازه حاضر شدن افشین قطبی در کنفرانس مطبوعاتی را صادر نکرد تا حداقل به این وسیله از جریمه ۱۰۰ میلیون تومانی فرار کند…. و البته این سرآغاز جنگ لفظی حسن ضیائ آذری و حبیب کاشانی بود. مدیر مجموعه ورزشی آزادی معتقد است سالن کنفرانس مکانی است متعلق به مجموعه ورزشی آزادی.
این سالن به طور جداگانه مورد مزایده گذاشته شده و در اجاره پیمانکار است.
از این رو باشگاه پرسپولیس که حتی برای بازی در ورزشگاه آزادی هیچ قراردادی منعقد نکرده نمی تواند برای ما الزام بیاورد. در مقابل کاشانی که قصد ندارد تا حل شدن این مشکل به سرمربی تیمش اجازه حضور در کنفرانس مطبوعاتی را بدهد ، می گوید: وقتی باشگاه پرسپولیس تاکنون هیچ مبلغی از تبلیغات اطراف زمین و بلیت فروشی دریافت نکرده است ، چگونه می تواند برای تبلیغ اسپانسرش با پیمانکار سالن به توافق برسد؟ البته مشکل پرسپولیس فقط بحث توافق با پیمانکار سالن کنفرانس نیست ؛ چون آنها از هفته بعد برای بازی در ورزشگاه آزادی هم مشکل خواهند داشت.
ضیائ آذری می گوید: تا زمانی که پرسپولیس برای عقد اجاره نامه برای فصل جدید حاضر نشود، اجازه بازی در این مجموعه را نخواهد داشت.
باشگاه های تهرانی از جمله استقلال و پرسپولیس اگر می خواهند مسابقه ای را در آزادی برگزار کنند، باید با این مجموعه قرارداد ببندند.تا این لحظه فقط استقلال با مجموعه ورزشی آزادی قرارداد بسته است و پرسپولیس که تا دومین دیدار خانگی ۱۲ روز زمان دارد ، باید در این مدت نسبت به عقد قرارداد با مدیران این مجموعه ورزشی اقدام کند ، وگرنه همین اختلاف می تواند ، یک بحث حاشیه ای جدید برای صدرنشین جدید لیگ برتر باشد.