کشته شدن شماری از نمایندگان مجلس افغانستان براثر انفجار
 
images/20071106/violence.jpg
 
جام جم آنلاین: شماری از نمایندگان مجلس افغانستان به همراه عده ای دیگر که تعداد آنها دست کم به ۵۰ نفر می رسد در انفجار کارخانه قند استان بغلان در شمال این کشور کشته شدند.
گفته می شود دست کم ۵ یا ۶ نفر از نماینده ها در این حادثه جان خود را از دست داده اند.
به گزارش خبرگزاری رویترز این انفجار بعد از ظهر سه شنبه روی داد و براساس گزارشهای تایید نشده ، «سید مصطفی کاظمی» رییس کمیسیون اقتصادی مجلس و سخنگوی جبهه ملی افغانستان جزو کشته شدگان هستند.

این گزارشها می افزاید دستکم ۲۰ نفر دیگر در این انفجار کشته شده اند. اگرچه نحوه وقوع این انفجار تاکنون مشخص نشده است اما گفته می شود ، حمله انتحاری بوده است. این در حالی است که شبکه خبری العربیه ادعا کرد در این انفجار ۹۰ نفر کشته و ۵۰ نفر زخمی شده اند.


طالبان کنترل یک منطقه در
مرکز افغانستان را در اختیار گرفت


در همین حال نصر الله صدیق زاده یکی از نمایندگان پارلمان افغانستان از استان دای کندی در مرکز این کشور روز سه شنبه گفت اعضای گروه طالبان منطقه ای را در این استان تصرف کرده اند.
به گزارش خبرگزاری شینهوا، صدیق زاده به این خبرگزاری گفت جنگجویان طالبان دوشنبه شب منطقه کج ران را به تصرف خود دراوردند.

وی به تلفات احتمالی دو طرف اشاره ای نکرد. از طرف دیگر ساکنان محلی گفتند در درگیری که چند ساعت به طول انجامید یکی از فرماندهان گروه طالبان و یک نظامی دولتی کشته شدند. هنوز مسئولان دولتی این خبر را تایید نکرده اند.
قاری یوسف احمدی سخنگوی گروه طالبان نیز روز دوشنبه مدعی شده بود اعضای این گروه کنترل مناطق گلستان و بکوا را در استان غربی فراه بدست گرفته اند.
به گفته مقامات افغانستان،کشمکش ها و خشونت های مربوط به گروه طالبان تاکنون کشته شدن بیش از پنج هزار و۵۰۰ نفر و عمدتا شورشیان طالبان را موجب شده است.