کشف ۲۰۱ گور جمعی در مکزیک

به گزارش خبرینه و به نقل از جام جم آنلاین به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، دفتر دادستانی کل مکزیک روز گذشته در گزارشی اعلام کرد که در فاصله آگوست سال ۲۰۰۶ ( مرداد ۱۳۸۵) تا اکتبر سال ۲۰۱۵ (مهر ۱۳۹۴) در مجموع اجساد ۶۶۲ نفر از ۲۰۱ گور جمعی در مناطق مختلف مکزیک کشف شده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که تنها ۱۸ درصد از این ۶۶۲ جسد کشف شده در ۱۶ ایالت شناسایی شده‌اند؛ دولت نیز در پی تجزیه ۵۷.۴ درصد از اجساد اجازه بررسی جنسیت آن‌ها را صادر نکرده است.

طبق اسناد منتشر شده، در سال ۲۰۰۶ ، ۲ گور جمعی کشف شدند که یکی از آن‌ها در شهر «خوآرز» واقع در ایالت «چیهونهوآ» به همراه یک جسد و دیگری منطقه «لازارو کاردناس» واقع در ایالت «میچوآکان» به همراه ۳ جسد کشف شدند.

در سال ۲۰۰۷ نیز پیکر دو قربانی از گور جمعی واقع در ایالت «آگوآس کالینتس» کشف شد.

در سال ۲۰۰۸، ۸ گور جمعی در مکزیک یافت شدند؛ در مجموع ۶۶ جسد از این گورهای جمعی بیرون کشیده شدند که جسد ۴۷ نفر از آن‌ها به تنهایی از یک گور جمعی کشف شد.

در سال ۲۰۰۹ حاصل تحقیقات پلیس مکزیک کشف ۲ گور جمعی بود که یکی از آن‌ها در «تاکسکو» واقع در ایالت «گررو» با یک جسد و دیگری در ایالت «اوآکساکا» (جنوب مکزیک) به همراه ۳ جسد پیدا شدند.

در سال ۲۰۱۰ در مجموع پیکر بی جان ۵۷ نفر از ۳ گور جمعی بیرون کشیده شدند.

در سال ۲۰۱۱ آمارها به سطح هشدار دهنده‌ای رسیدند؛ در این سال به طور کلی جسد ۲۰۷ نفر از ۲۶ گور جمعی گوناگون کشف شدند.

در سال ۲۰۱۲ جسد ۴۲ نفر در ۲۴ گور جمعی واقع در منطقه «آکاپولکو» در ایالت «گررو» کشف شدند.

در سال ۲۰۱۳ در مجموع جسد ۱۱۵ نفر از ۵۷ گور جمعی پنهانی بیرون کشیده شدند.

در سال ۲۰۱۴ آمار کشف اجساد مدفون در گورهای جمعی به ۱۰۰ نفر در بین ۳۶ گور جمعی رسید.

از ماه ژانویه تا اکتبر سال ۲۰۱۵ نیز ۵۶ جسد شناسایی نشده در ۳۶ قبر جمعی گوناگون پیدا شدند.

گزارش مذکور به طور جزئی به منطقه «ایگوآلا» واقع در ایالت «گررو» که محل ناپدید شدن ۴۳ دانش‌آموز مکزیکی مدرسه «آیوتسیناپا» است، می‌پردازد و گزارش می‌دهد که پلیس مکزیک در اکتبر و ژوئن سال ۲۰۱۵ موفق به کشف ۳۶ گور جمعی به همراه ۱۳۳ جسد در این منطقه شده است.

بیشترین آمار قتل، دزدی، آدم ربایی معمولا مکزیک گزارش می‌شود؛ باندهای قاچاق و تبهکار بسیاری در این کشور فعالیت می‌کنند.

خـبـر و مطلب بالا در گروه حوادث و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۶ February 2016 | 11:33 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.