کلاهبرداری از خانمهای خانه دار


images/20060619/man.jpg مردی که با درج آگهی در روزنامه با وعده های دروغین پرداخت وام برای خرید و فروش خودرو ، کلاهبرداری می کرد ، تحت تعقیب پلیسی قضایی کرج قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار جام جم ، یکم خرداد امسال ، زن میانسالی با مراجعه به اداره پنجم پلیس آگاهی کرج ، از مرد کلاهبرداری شکایت کرد.
این زن در تشریح ماجرا به پلیس گفت: یک هفته پیش ، از طریق آگهی در روزنامه با مردی به نام رضا آشنا شدم که وام خرید خودرو با شرایط مناسب و عالی در اختیار زنان خانه دار قرار می داد. پس از مشاهده آگهی ، با آن مرکز تماس گرفتم و خود را متقاضی استفاده از تسهیلات وام شرکت معرفی کردم ، شماره تلفنم را گرفت و قرار شد برای خرید خودرو به یک نمایشگاه خودرو در کرج برویم.
زن شاکی ادامه داد: روز قرار با هم به نمایشگاه خودرو رفتیم و خودروی دلخواهم را انتخاب کردم و ۵۰ هزار تومان بابت بیعانه به صاحب نمایشگاه پرداخت کردم و قرار شد روز بعد ، پس از تحویل خودرو، بقیه پول را بدهم.
وی افزود: روز حادثه با صاحب شرکت به سمت نمایشگاه خودرو می رفتیم که او پولها را از من گرفت و مبایعه نامه را نوشت و در میانه راه به بهانه تایپ آن ، از راننده خواست مقابل یک پاساژ توقف کند سپس از خودرو پیاده شد و دیگر از او خبری نشد. با اطلاعاتی که این زن در اختیار پلیس قرار داد ، چهره نگاری رایانه ای از این کلاهبردار فراری در دستور کار قرار گرفت.
به این ترتیب با دستور ویژه از سوی سردار زارعی ، فرمانده انتظامی استان تهران کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی کرج تحقیقات گسترده ای را برای یافتن مرد کلاهبردار آغاز کردند. ماموران در ادامه تحقیقات دریافتند متهم فراری ، از فرد دیگری هم به همین شیوه کلاهبرداری کرده و ۵ میلیون تومان به جیب زده است.
با توجه به ۲ فقره کلاهبرداری مشابه از سوی کلاهبردار فراری ، این فرضیه که ممکن است وی مرتکب جرایم مشابهی شده باشد ، قوت گرفت.
روز گذشته دادیار انواری ، رئیس شعبه پنجم دادسرای کرج با به دست آمدن تصویر کلاهبردار فراری ، دستور چاپ عکس وی را بدون پوشاندن چهره در روزنامه صادر کرد و از عموم شهروندان خواست چنانچه اطلاعی از مخفیگاه وی دارند ، با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ یا اداره پنجم پلیس آگاهی کرج تماس بگیرند.