روش جالب کلاهبرداران تلگرامی بعد از آگهی فروش سوالات کنکور!

کلاهبرداری از طریق فروش سوالات کنکور در تلگرام

خبرینه: کلاهبرداری در تلگرام مسئله‌ی جدیدی نیست و در سال‌های اخیر بارها اتفاق افتاده است. این بار کلاهبرداران روش جالبی برای دریافت پول‌های بی‌زبان از انسان‌های بی‌مغز پیدا کرده‌اند. احتمالاً در مورد کلاهبرداری از طریق فروش سوالات کنکور چیزهایی شنیده‌اید. در اصل سؤال کنکوری وجود ندارد و یک صفحه پاسخنامه جعلی به خریدار تحویل داده می‌شود. یعنی فروشنده، به دروغ عنوان می‌کند که به سؤالات کنکور دسترسی دارد و در ازای دریافت مبلغی حاضر است آن‌ها را با شما به اشتراک بگذارد.

اما در این صفحه قصد نداریم در مورد فروش سوالات صحبت کنیم؛ بلکه روش جالب و جدیدی را به شما نشان می‌دهیم که بعد از فروش این به اصطلاح سؤالات کنکور اتفاق می‌افتد. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید کلاهبردار بعد از این‌که با تبلیغات زیاد و دادن وعده‌ی زمانی (ساعت ۱۸) مردم را تحریک می‌کند که پول‌ها را واریز کنند؛ ساعتی بعد یک پست جعلی در کانال درج می‌کند با این مضمون که این کانال توسط پلیس فتا توقیف شده و کلیه افرادی که با این کانال همکاری کرده‌اند تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

روش جدید کلاهبرداری بعد از فروش سوالات کنکور در تلگرام

مسئله این است که این پیام توسط همان کلاهبردار و ادمین کانال قرار داده شده نه پلیس فتا! دلیل این کار هم این است که مشتریان بترسند و تصور کنند فرآیند فروش سؤالات لو رفته و چون آن‌ها نیز در این کار غیرقانونی شریک بوده‌اند، پس نباید پیگیر پول پرداختی خود باشند.

نکته‌ی جالب، نوشته‌ی کودکانه و سواد بسیار پایین ادمین کانال است که از نوشتن یک پاراگراف معمولی نیز عاجز است و چنین افرادی شده‌اند فریب دهندگان دانش آموزانی که قصد ورود به دانشگاه دارند!! جدای از جمله‌بندی ساده و ضعیف آن، توجه کنید به غلط های املایی نویسنده: «بسمه تعالی» را «بسم تعالی» درج کرده! و «زمینه» را «ضمینه» نوشته!

هم اکنون مطالب این کانال از دسترس خارج شده و صاحب آن به ریش افراد ساده لوحی که به آن پرداخت پول داشته‌اند، می‌خندد! در صورتی که مالباخته این نوع کانال‌ها هستید، حتماً با پلیس فتا تماس بگیرید و از این تهدیدها نترسید.

برچسب‌ها: کلاهبرداری در تلگرام، فروش سوالات کنکور در تلگرام، پیام جعلی از طرف پلیس فتا، پلیس فتای اصفهان، روش جدید فریب مردم، کلاهبرداری از طریق فروش سوالات کنکور و امتحانی، لو رفتن و فروش سوالات کنکور۹۹، شایعه یا واقعیت، آگهی فروش سؤالات کنکور امسال، شائبه لو رفتن سوالات کنکور امسال