کنسرت گیتار لیلی افشار لغو شد

به دلیل عدم مجوز،

کنسرت گیتار لیلی افشار لغو شد

جام جم آنلاین: کنسرت گیتار لیلی افشار که قرار بود امشب و فردا در تالار وحدت برگزار شود به دلیل نداشتن مجوز لغو شد. افشار قرار بود در این کنسرت آثاری از تدسکو، رودریگو، دومنیکنی، عاشیق ویسل، آلبنیز را اجرا کند. این در حالی است که وی نخستین رسیتال سال جاری خود را ۱۳ و ۱۴تیرماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار کرده بود.لیلی افشار با اعلام این خبر به مهر گفت : ساعاتی پیش مطلع شدم کنسرتی که قرار بود امشب در تالار وحدت اجرا کنم لغو شده است زمانی که علت را جویا شدم گفتند به دلیل نداشتن مجوز این کنسرت لغو شده است و این درحالی است که چندی پیش با تالار قرارداد بستم و مسئولان تالار هم پیگیر کسب مجوز این کنسرت ازدفتر موسیقی وزارت ارشاد شدند و طبق قولی که داده شده بود تالاراقدام به فروش بلیت و تبلیغات کرد ولی متاسفانه گویا به دلیل تغییر مدیرت تالار وحدت و عدم هماهنگی با مدیریت جدید این کنسرت لغو شد.


علی ترابی معاون دفتر موسیقی درخصوص علت لغو این کنسرت گفت : خانم افشار و تمام هنرمندانی که درخواست برگزاری کنسرت در تالار وحدت می کنند مطلع هستند که پیش از هر اقدامی باید مجوز دریافت کنند ولی مدیر اجرایی این رسیتال گیتار بدون اینکه مجوزی صادر شده باشد اقدام به عقد قرارداد با تالارو فروش بلیت کنسرت کرده اند .


وی در پایان افزود : تالار وحدت بنابر مشکلاتی که دارد مجاز نیست که هر کنسرتی را اجرا کند ولی معمولا صدورمجوز اجرای این کنسرت ها در فرهنگسرها بلا مانع است.

افشار متولد تهران است و از ده سالگی گیتار می‌نوازد. وی با درجه لیسانس و فوق لیسانس موسیقی در رشته نوازندگی گیتار از کنسرواتوآر بوستون و کنسرواتوآر موسیقی نیوانگلند فارغ التحصیل شده و دکترای موسیقی خود را از دانشکده فلوریدا آمریکا اخذ کرده است .